کد خبر: 413178 A

در جمع دانش‌آموزان دبیرستان البرز مطرح شد؛

ایلنا: صبح امروز، اول مهر، زنگ دبیرستان البرز را علی جنتی به صدا درآورد. او که در جمع دانش‌آموزان این دبیرستان حاضر شده بود؛ خود را در شادی محصلان شریک کرده و برای آنها سخنرانی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ علی جنتی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) صبح امروز در مراسم بازگشایی مدارس؛ در دبیرستان البرز حاضر شد. او با تبریک سال نو تحصیلی خطاب به دانش‌آموزان این مدرسه گفت: فرارسیدن اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید را تبریک می‌گویم. برای من حضور در جمع دانش‌آموزان و در جمع دبیرستان البرز مایه افتخار است. امیدوارم سال جدید همراه با موفقیت و پیروزی باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آغاز بهار با نوروز است و آغاز سال تحصیلی با مهر است. وقتی شما با مهر و شادی به مدرسه می‌آیید و با امید بازمی‌گردید؛ موفق هستید زیرا مدرسه خانه دوم همه ماست و آینده شما در همین‌جا رقم می‌خورد.

جنتی با اشاره به اهمیت کسب دانش ادامه داد: کسب علم و دانش امر مقدسی است که مورد توجه جدی در دین اسلام و پیامبر گرامی اسلام بوده است. کشور ما در طول سه دهه گذشته پیشرفت‌های زیادی داشته که مرهون تلاش‌های دانش‌آموزان و معلمان بوده است.

وی افزود: کشور ما در علم و دانش بسیار باسابقه است. ابن‌سینما، رازی، سعدی، حافظ و ابوریحان بیرونی تنها چند نمونه هستند.

وزیر ارشاد گفت: دانش‌آموزان می‌توانند دوران شکوفایی علمی در ایران را احیا و تکرار کنند. جمهوری اسلامی توجه جدی به دانش‌آموزان دارد و حتی کلاس‌های دو نفره و سه نفره در مناطق عشایری و روستایی تشکیل داده است.

وی افزود: امروز تعداد مهندسان ایرانی نسبت به جمعیت از ضریب جهانی بیشتر است. تفاوت ما با دیگران این است که در کنار تحصیل علم به تحصیل اخلاق و دین نیز می‌پردازیم.

وزیر ارشاد با این توصیه به دانش‌آموزان که "هیچ چیز جای مطالعه و کتاب را نمی‌گیرد" ادامه داد: امروز، دنیای مجازی؛ جهان بزرگی را پیش روی ما باز کرده اما نکته مهم استفاده درست از این فضاست. استفاده مدام و بی‌حد از شبکه‌های مجازی شما را به سمت اطلاعات سطحی و فرار هدایت می‌کند که بسیار مضر است.

وی در پایان تاکید کرد: دانش باید همراه با معرفت باشد و دانش بدون معرفت سودی ندارد.

علی جنتی شروع سال تحصیلی دبیرستان البرز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر