کد خبر: 395666 A

در بیانیه‌ای مطرح شد؛

ایلنا: انجمن بازیگران سینمای ایران به توهین نشریه یالثارات به هنرمندان حاضر در جشن حافظ واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، متن بیایه انجمن بازیگران سینمای ایران به شرح زیر است:

به نام خدا

اخلاق یکی از بنیادی‌ترین و والاترین دروس و آموزه‌های عقیدتی و اجتماعی بوده و هست، و پاکیزگی گفتار از ارکان بسیار مهم اخلاق محسوب می‌شود.

متاسفانه در روزهای گذشته نشریه یالثارات، با زیر پا گذاشتن حریم اخلاق و نادیده گرفتن عفت کلام، عبارات ناشایست و زشتی را نسبت به سینماگران و خانواده ایشان به کار برده که فارغ از توجیه لغوی آن، در عرف اجتماعی، یکی از رکیک‌ترین و زشت‌ترین فحاشی‌های رایج در بین فرومایه‌ترین افراد جامعه محسوب می‌شود.

انتقاد سالم، سازنده و مؤدبانه حق تمامی ارباب جراید و رسانه‌های جمعی است اما بی حرمتی، افترا و زشت گویی در هر شکل و با هر بهانه و نیتی به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.

انجمن بازیگران سینمای ایران پس از چند روز خویشتنداری و با مشاهده عدم برخورد مناسب با این هجمه اخلاقی، حق قانونی و شرعی اعاده حیثیت را برای تمامی هنرمندان و خانواده ایشان محفوظ دانسته و برخورد قاطع مسئولان قضایی و قانونی ذیربط با این بی‌حرمتی را، کمترین انتظار هنرمندان می‌داند.

بیایید امروز که پدیده زشت و منحوس تروریسم در لباس دین، خدمت‌گذاری شیطان می‌کند و نفرین جهانیان را به جان می‌خرد، ما همه باهم حافظان شریف کلام مقدس خداوندی باشیم که به حرف و قلم قسم یاد می‌کند. تا فراموش نکنیم که ادب مرد به ز دولت اوست.

سینمای ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر