کد خبر: 395108 A

ایلنا: کارگاه بازیابی و دسترس‌پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل در کتابخانه ملی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، اداره کل اطلاع رسانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی در ادامه سلسله کارگاه «فناوری‌های مرتبط با مطالعه و پژوهش ویژه افراد با آسیب بینایی» سومین دوره این سلسله کارگاه را با عنوان «بازیابی و دسترس پذیری اطلاعات برای نابینایان از طریق گوگل» برگزار می‌کند.

این کارگاه روز پنجشنبه 21 مردادماه از ساعت 9 تا 13 در محل بخش نابینایان این کتابخانه برگزار می‌شود. در این کارگاه چهارساعته، خدمات مختلف گوگل و نحوه استفاده از این امکانات برای نابینایان آموزش داده می‌شود.

در بخش اول کارگاه، پس از معرفی کلی خدمات گوگل و امکان‌های آن برای نابینایان، به انواع روش‌های جستجو در گوگل،Google Translate, Google Scholar, Google Alerts و چگونگی استفاده نابینایان از این امکان‌ها اشاره می‌شود.

بخش دوم کارگاه نیز به معرفی Google Drive و نحوه استفاده آن برای نابینایان، آموزش Google Docs، Ocr گوگل و معرفی برخی امکان‌های دیگر گوگل و استفاده نابینایان از آنها اختصاص دارد.

برای شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی علمی از سوی سازمان اسناد و کتابخانه ملی اعطا می‌شود.

علاقمندان برای حضور در این کارگاه می‌توانند از طریق پست الکترونیک Vi@nlai.ir و شماره تماس 81623229 و 81623231 جهت ثبت نام با بخش نابینایان کتابخانه ملی تماس بگیرند.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر