کد خبر: 394932 A

ایلنا: تور کنسرت‌های حمید متبسم به خوانندگی حسین علیشاپور از 13 مردادماه از اصفهان آغاز و 30 مرداد ماه در تهران به پایان می‌رسد.

به گزارش ایلنا؛ تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل" عنوان کنسرت‌های جدید حمید متبسم است که قرار است در مایه اصفهان و دستگاه نوا اجرا شود.

این کنسرت‌ها به ترتیب ١٣ مرداد در تالار فرشچیان شهر اصفهان، ٢١ مرداد در تالار اداره فرهنگ و ارشاد شهر آباده، ٢٢ مرداد تالار فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد شهر یزد،  ٢٧ مرداد در تالار آفتاب شهر اهواز برگزار می‌شود و حسن ختام تور کنسرت "ساز دل ، آواز دل"  در تاریخ ٢٩ و ٣٠ مرداد تالار رودکی در شهر تهران خواهد بود.

خواننده تور کنسرت‌های حمید متبسم، حسین علیشاپور است که در کارنامه خود سابقه همکاری با کیهان کلهر، مسعود شعاری، ارکستر سازهای ملی، بهروز غریب پور و غیره را دارد. همچنین بهنام معصومی در این کنسرت‌ها سازهای کوبه‌ای می‌نوازد، معصومی نیز تاکنون تجربه همکاری با حسین بهروزی نیا، سالار عقیلی و .... داشته است.

حمید متبسم اوایل دهه هفتاد گروهی موسیقی به نام گروه دستان را به اتفاق محمدعلی کیانی نژاد بنا گذاشت. آلبوم بامداد تجربه‌ای متفاوت در آهنگسازی و تنظیم به شمار می‌رفت به آهنگسازی متبسم و آواز بیژن کامکار نام متبسم را به عنوان آهنگسازی خوش ذوق به جامعه موسیقی شناساند. بعد از آن متبسم آلبوم بوی نوروز به خوانندگی زنده‌یاد ایرج بسطامی را با گروه دستان انتشار داد.

متبسم به همراه گروه دستان کنسرت‌های متعددی را در خارج و داخل ایران اجرا کردند که مهمترین آن اجراهای متعدد با شهرام ناظری بود.آلبوم سفر به دیگر سو، و ساز نو آواز نو حاصل سال‌های همکاری متبسم و گروه دستان با ناظری بود. همکاری با صدیق تعریف در انتشار آلبوم ماه عروس و آخرین کار با ناظری با عنوان لولیان هم از دیگر کارهای متبسم به شمار می‌رود.

متبسم به همراه گروه دستان از سال 85 تا پایان دهه نود به ارائه کنسرت‌هایی با سالار عقیلی و همایون شجریان پرداخت که حاصل آنها انتشار آلبوم‌های قیژک کولی و به نام گل سرخ بود.

حمید متبسم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر