کد خبر: 394881 A

ایلنا: درحالی‌که تنها 10 روز از طرح «تابستانه کتاب» باقی مانده است، کتابفروشی‌های شهرستان از کتابفروشی‌های تهران پیشی گرفتند.

به گزارش ایلنا، با باقی ماندن تنها 10 روز از طرح تابستانه کتاب، 303 هزار و 931 نسخه  کتاب از سوی 123هزار و 724  نفر خریداری شده است. در این طرح، استان تهران با 116 کتابفروشی توانست با بیش از 496 هزار نسخه کتاب، رتبه اول پرفروش‌ترین استان‌ها براساس کتاب را به خود اختصاص دهد.

همچنین، استان اصفهان با 71 کتابفروشی فعال خود تاکنون با بیش از  387 هزار نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین استان براساس کتاب قرار گرفت. استان خراسان رضوی نیز با مشارکت 59 کتابفروشی و بیش از 369 هزار کتاب، رتبه سوم طرح تابستانه کتاب را از آن خود کرد.

کتابفروشی‌های «شهر کتاب» از مشهد، کتابفروشی«رشد» از اهواز و کتابفروشی «کتاب آبان» از مشهد به ترتیب 6791، 6779 و 6310  نسخه کتاب در صدر پرفروش‌ترین کتابفروشی طرح «تابستانه کتاب» بر اساس کتاب قرار گرفته‌اند.

همچنین کتاب‌های «من پیش از تو» انتشارت آموت ، «بیشعوری» انتشارات تیسا، «ملت عشق» انتشارات ققنوس، «پس از تو» انتشارات آموت،  «شازده کوچولو» انتشارات نگاه، «رویای نیمه شب» انتشارات کتابسرای معرفت،  «داستان خرس‌های پاندا» انتشارات شمشاد و «هنر شفاف اندیشیدن» انتشارات چشمه در صدر پرفروش ترین کتاب‌‌ها در طرح تابستانه کتاب هستند.

در طرح« تابستانه کتاب» برخی کتابفروشی‌ها، کتاب‌های خود را که با شرایط تعیین شده در این طرح مطابقت داشته باشند با 20 و25 درصد تخفیف به خریداران می‌فروشند، موسسه خانه کتاب به نمایندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفیف را به کتابفروشان پرداخت خواهد کرد.

طرح « تابستانه كتاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر