کد خبر: 394830 A

ایلنا: رضا حسن‌زاده با بیان اینکه پیشنهاد ساخت مجسمه‌هایی از شهدای دفاع مقدس را به سازمان زیباسازی شهر تهران داده‌، گفت: در صورت موافقت صنف سنگ‌فروشان تندیس کیارستمی را می‌سازم.

رضا حسن‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ساخت و نصب تندیس‌های شهدا اظهارکرد: به سازمان زیباسازی شهر تهران پیشنهاد دادم تا مجسمه‌هایی از شهدای دفاع مقدس را ساخته و در بزرگراه‌هایی که به نام این شهدا نامگذاری شده؛ نصب شود.

این مجسمه‌ساز با بیان اینکه تاکنون بیشتر آثارش در کشورهای دیگر نصب شده است، گفت: قصد دارم بخشی از آثارم در میادین شهرهای کشورم به نمایش درآید به همین دلیل این پیشنهاد را با سازمان زیباسازی مطرح کردم.

او ادامه داد: مجتبی موسوی، سرپرست معاونت فرهنگی سازمان زیباسازی شهر تهران با این پیشنهاد موافقت کرده و قرار است ماکت‌هایی از این طرح ساخته شده و در جلسات سازمان زیباسازی شهرداری ارائه شود و در صورت تایید این طرح را اجرا خواهیم کرد.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه پیشنهاد تندیس زنده‌یاد کیارستمی را به صنف سنگ‌فروشان‌ داده‌است، تصریح کرد: در صورت موافقت و ساخت اثر می‌توانم از شهرداری تهران بخواهم تا این اثر را نیز در مکان مناسبی نصب کند و در صورتی که صنف سنگ‌فروشان با این طرح موافقت نکند حتما پیشنهاد ساخت این تندیس را به سازمان زیباسازی شهرداری خواهیم داد.

رضا حسن‌زاده ساخت تندیس شهدا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر