کد خبر: 384193 A

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران:

ایلنا: محمود آموزگار معتقد است، طرح‌هایی مانند «عیدانه کتاب» و «تابستانه کتاب» می‌تواند در نمایشگاه‌های بین‌المللی و استانی در سراسر کشور هم اجرا شود تا تاثیرات آن را به صورت دائم ببینیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود آموزگار؛ رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران درباره شرایط ثبت نام کتابفروشان در طرح «تابستانه کتاب» که از ۱۶ تیر ماه تا ۱۵ مرداد ماه به همت موسسه خانه کتاب و با همکاری تعدادی از کتابفروشی‌های کشور اجرا می‌شود، گفت: کتابفروشی‌هایی می‌توانند در این طرح شرکت کنند که دارای پروانه کسب کتابفروشی با تاریخ معتبر باشند.

رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران تاکید کرد: اگر پروانه کسب کتابفروشی از تاریخ معتبر برخوردار نباشد، کتابفروشی نمی‌تواند به فعالیت خود ادامه دهد. اگر کتابفروش به فعالیت خود بدون پروانه کسب ادامه دهد کار غیر قانونی کرده است.

آموزگار، کتابفروشی‌های بدون پروانه کسب را بی‌معنا دانست و گفت: کتابفروشی‌ها ملزم به دریافت پروانه کسب طبق قانون نظام صنفی از اتحادیه‌های استان‌ها و شهرهای خود هستند تا از طریق آن مجوز ادامه فعالیت یا شروع فعالیت به آن‌ها داده شود.

وی عنوان کرد: نمی‌توانیم یارانه را به سرعت به سمت امور زیر بنایی سوق دهیم و ناگزیر از مصرف آن در سطح هستیم. انتخاب کتابفروشی‌ها برای به کارگیری این یارانه انتخاب مناسبی است.

این کار‌شناس حوزه صنعت نشر پیشنهاد کرد: طرح‌هایی مانند «عیدانه کتاب» و «تابستانه کتاب» می‌تواند در نمایشگاه‌های بین‌المللی و استانی در سراسر کشور هم اجرا شود تا تاثیرات آن را به صورت دائم ببینیم.

طرح«تابستانه کتاب»
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر