کد خبر: 379629 A

ایلنا: نمایشگاه پوسترهای اورجینال سینمای جهان از سال‌های ١٩٤٠ تا ١٩٧٠ برای نخستین بار در ایران؛ در گالری «آس» تهران برپامی‌شود و هر شب در ساعت 30/21، یک فیلم سینمایی نیز به نمایش درمی‌آید.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه پوسترهای اورجینال سینمای جهان از سال‌های ١٩٤٠ تا ١٩٧٠ برای نخستین بار در ایران؛ شامل 98 پوستر چاپ کشورهای آمریکا، فرانسه، انگلیس و آفریقای جنوبی و با حضور هنرمندان و علاقمندان به سینما و هنرهای تجسمی ساعت 20 الی 24 یکشنبه ٢٣ خرداد ماه جاری در گالری «آس» تهران افتتاح خواهد شد و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و هر شب در ساعت 30/21 نیز، یک فیلم سینمایی برای علاقمندان به نمایش درخواهد ‌آمد.

در ده روز اول برپایی این نمایشگاه، ابتدا 31 پوستر در معرض دید عموم مردم قرار خواهد گرفت و در دو نوبت دیگر نیز، بقیه پوسترها به نمایش گذاشته خواهند شد؛ به طوری‌که در هر ده روز، پوسترها تغییر خواهند کرد.

در کنار برپایی نمایشگاه پوسترهای اورجینال سینمای جهان؛ فیلم‌های خاطره انگیزه این پوسترها نیز هر شب ساعت 30/21 در گالری «آس» برای علاقمندان به هنر سینما پخش خواهند شد، فیلم‌هایی که تا به حال از تلویزیون پخش نشده‌اند؛ یا کم و یا به صورت کامل پخش نشده‌اند. تعدادی از این فیلم‌ها که با دوبله‌های خاطره انگیز و با کیفیت عالی پخش خواهند شد، عبارتند از؛ فیلم سینمایی «ال سید» به کارگردانی «آنتونی مان»، فیلم سینمایی «چگونه غرب تسخیر شد» به کارگردانی «جان فورد»، فیلم سینمایی «هاتاری» به کارگردانی «هاوارد هاکس»، فیلم سینمایی «فرودگاه ۷۷» به کارگردانی «جرج سیتون»، فیلم سینمایی «سربازهای یک چشم» به کارگردانی «مارلون براندو» و ....

اولین اکران این مجموعه، به فیلم سینمایی «فرودگاه ۷۷» به کارگردانی «جرج سیتون» و با بازی بازیگران سرشناس سینمای جهان از جمله؛ «برت لنکستر»، «دین مارتین»، «جورج کندی»، «جین سیبرگ» و «هلن هیز» اختصاص دارد که در ساعت 30/21 دوشنبه شب ۲۴ خرداد ماه جاری در تراس و فضای باز گالری «آس» تهران روی پرده می‌رود.

علاقمندان می‌توانند همه روزه و بصورت رایگان از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۳ شب از نمایشگاه پوسترهای اورجینال سینمای جهان در گالری «آس» تهران واقع در خیابان شریعتی، بالا‌تر از قیطریه، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۸۳۱ بازدید کنند و هر شب از ساعت 30/21 به تماشای یکی از فیلم‌های خاطره انگیزه سینمای جهان بنشینند.

گالری آس پوسترهای اورجینال سینمای جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر