کد خبر: 379565 A

ایلنا: علیرضا مختارپور در پیامی درگذشت حمید سبزواری؛ پدر شعر انقلاب را به جامعه فرهنگی کشور و بازماندگان ایشان تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، علیرضا مختارپور (دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور) در پیامی درگذشت حمید سبزواری؛ پدر شعر انقلاب را به رهبر معظّم انقلاب اسلامی، مردم فرهنگ‌دوست، جامعه کتابداری کشور و همچنین خانواده محترم آن مرحوم تسلیت گفت.

متن کامل پیام دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به شرح زیر است:

إنّا لله وإنّا إلیهِ رَاجعُون

درگذشت شاعر متعهد، شادروان حمید سبزواری که عمر گرانمایه خود را در خدمت به فرهنگ و انقلاب اسلامی سپری کرد، ضایعه‌ای اندوهناک برای فرهنگ این مرز و بوم است.

 استاد سبزواری شاعری بود که شعرش را در خدمت انقلاب و برای «هدایت به صراط مستقیم» قرار داده بود. اشعار ایشان برای نسل انقلاب خاطره انگیز و برای نسل های بعد این سرزمین تصاویر روشن و روایت ناب لحظه لحظۀ انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

سروده‌هایی همچون: «خمینی ای امام»، «ای مجاهد شهید مطهر» و تعدادی دیگری از اشعار خاطره‌انگیز و ترانه‌های پر معنی برای انقلاب اسلامی ایران، دفاع‌مقدس، حرکت‌های مردمی و شخصیت‌ها و چهره‌های برجسته کشور در دهه‌های اخیر و به‌ویژه در سال‌های ابتدایی انقلاب، یادگاری‌هایی هستند که در اذهان مردم کشور و در فهرست آثار معنوی کشور ثبت‌ شده‌اند.

اینجانب به نمایندگی از همه کتابداران و همکاران نهاد کتابخانه های عمومی کشور فقدان این شاعر بزرگ انقلابی و متعهد  را به رهبر معظّم انقلاب اسلامی، مردم فرهنگ‌دوست و همچنین خانواده محترم آن مرحوم تسلیت می‌گویم.

حمید سبزواری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر