کد خبر: 379488 A

ایلنا: فیلم مستند «خانه‌ای در مه» تولید شبکه مستند سیما به کارگردانی مختار نامدار در جشنواره فیلم‌های مستند DO PÃO حضور دارد.

به گزارش ایلنا، جشنواره فیلم DO PÃO از 21 تا 23 خرداد در کشور پرتغال برگزار می‌شود و «خانه‌ای در مه» در بخش مسابقه فیلم‌های مستند کوتاه به نمایش درمی‌آید.

این فیلم مستند همچنین پیش از این جایزه بزرگ جشنواره مستندSERM  کشور صربستان را به خود اختصاص داده است.

«خانه‌ای در مه» همچنین به معتبرترین جشنواره مستند آمریکای شمالی راه یافته بود و در جشنواره شهر پراگ جمهوری چک نیز حضور داشت. این فیلم در جشنواره‌ای در رومانی نیز به نمایش درآمد.

این مستند زندگی ثریا حسنی را روایت می‌کند که در دامنه کوه سرایدار خانه‌ای اربابی است. ثریا وابستگی‌هایی به این خانه دارد که باعث شده در برابر اتفاقات پیرامونش مقاومت سرسختانه‌ای انجام دهد.

«خانه‌ای در مه» در جشنواره حسنات تقدیر ویژه هیات داوران را از آن خود کرد و در جشنواره فیلم‌های ایرانی پراگ نیز جایزه ویژه هیأت داوران را به دست آورد. همچنین در جشنواره لایپزیگ آلمان، هات داکس کانادا و جشنواره سینما حقیقت نیز حضوری موفق داشت.

تصویربردار این مستند به تهیه‌کنندگی جواد ظهیری محمد رسولی است. تدوین آن را عماد خدابخش انجام داده و صداگذار آن نیز حسین قورچیان است. ندا ظهوری نیز عکاس و دستیار کارگردان بوده است.

اداره کل تامین برنامه و رسانه بین‌الملل سیما عرضه بین‌المللی مستند «خانه‌ای در مه» را برعهده دارد.

شبکه مستند جشنواره فیلم DO PÃO خانه ای در مه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر