کد خبر: 379385 A

ایلنا: مهدی رجبی چند داستانِ کودک و نوجوان را در دست انتشار دارد که از آن جمله می‌توان به «بردیا و گولاخ‌ها»، «ماگِ سیاوش» و «داستان‌های خاص برای بچه‌های خاص» اشاره کرد.

مهدی رجبی (نویسنده‌ی کودک) با اشاره به اینکه دو جلد از مجموعه‌ی «نامه‌های نیلی» آماده شده؛ به خبرنگار ایلنا گفت: من شخصیتی به نام «نیلی» ساختم که یک گربه‌ی ایرانی است و به نقاط مختلف ایران سفر می‌کند و از آنجا برای صاحبش نامه می‌نویسد. این کار توسط نشر زعفران منتشر و تا پاییز وارد بازار می‌شود.

وی ادامه داد: جلد اول این کتاب، به معرفی جنوب شرق ایرانی از بندر گواتر تا آرامگاه فردوسی، واقع در طوس می‌پردازد و جاذبه‌های گردشگری، پوشش‌های جغرافیایی، اقلیم و فرهنگ و جامعه‌شناسی را در خود جای می‌دهد. این کتاب قرار است به پنج یا شش جلد برسد که فعلاً چهار جلد آن آماده شده است.

این نویسنده در ادامه با اشاره به اثر دیگری به نام «بردیا و گولاخ‌ها» بیان کرد: این کتاب قرار است در سه جلد، توسط نشر افق منتشر شود، که فعلاً دو جلد آن آماده شده است. این کارِ متفاوتی در حوزه‌ی کودک است و دارای فضای تازه‌ای است که تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

رجبی افزود: «بردیا و گولاخ‌ها» داستانی فانتزی است که توسط نشر افق منتشر می‌شود. آثاری که در این حوزه‌ در ایران نوشته‌ شده‌اند، معمولاً ضعیف بود‌ه‌اند و نویسنده نتوانسته، فانتزی به معنای واقعیِ کلمه را در اثرش منعکس کند و معمولاً آثار، بین رئالیسم و فانتزی، معلق مانده‌اند. رمان «بردیا و گولاخ‌ها» با ساختار حساب‌ شده‌تری وارد فضای فانتزیِ شهری شده است.

او در رابطه با ماجرای این رمان ادامه داد: بردیا پسری است که لکنت زبان دارد و او را در مدرسه مورد تمسخر قرار می‌دهند. در این دوره موجوداتی از سیاره‌ای دیگر به زمین می‌آیند و بردیا به تنهایی با آن‌ها می‌جنگد. در این کتاب به گونه‌ای سعی کرده‌ام بحث اعتماد به نفس را نیز مطرح کنم. اینکه بدانیم هرچیزی نمی‌تواند ضعف باشد. به عنوان مثال کسی که دستان بزرگی دارد، ضعف او نیست، بلکه با نگاه درست‌تری می‌تواند یک ویژگی برای او محسوب شود.

این نویسنده در پایان گفت: مجموعه‌ی پنج جلدی‌ام با نام «داستان‌های خاص برای بچه‌های خاص» به پایان رسیده‌ اما کار تصویرگریِ آن تمام نشده و قرار است این اثر را نشر پیدایش منتشر کند.

نویسنده‌ی «کنسرو غول» همچنین با اشاره به رمان دیگری اظهار کرد: «ماگ سیاوش» یک رمان اجتماعی است که فعلاً مشغول نگارش آن هستم. داستان درباره‌ی نوجوانی است که پدر و مادرش از هم جدا شده‌اند. او کاراته کار می‌کند و با خشم خود را به وسیله‌ی ورزش، بیرون ریزی می‌کند. این اثر نیز قرار است توسط نشر افق منتشر شود.

نشر افق مهدی رجبی نامه‌های نیلی بردیا و گولاخ‌ها ماگ سیاوش نشر زعفران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر