کد خبر: 373716 A

ایلنا: نخستین جلسه عمومی داوران نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران برای گفتگو درباره آثار «بخش صحنه‌ای» در تالار مولوی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، فرهاد مهندس‌پور، علی‌اصغر دشتی و هانس شانو به عنوان داوران «بخش صحنه‌ای» نوزدهمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران شب گذشته یکشنبه، دوم خرداد با حضور در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی همراه با دانشجویان به گفتگو درباره تعدادی از نمایش‌های اجرا شده در دو روز ابتدایی جشنواره پرداختند.

 فارس باقری به عنوان مدیر جلسه با اعضای هیات داوران همراه بود و امیرحسین مشاهری فرد، آرمین جوان و مجتبی کریمی از دانش آموختگان تئاتر و برگزیدگان دوره‌های گذشته جشنواره تئاتر دانشگاهی نیز به عنوان نماینده دانشجویان در جلسه حضور داشتند. 

در جلسه شب گذشته این امکان برای هر کارگردان وجود داشت تا انتخاب کند داوران هنگام گفتگو بر کدام بخش از اجرا تمرکز کنند. هیات داوران نیز براساس زمینه انتخاب شده توسط کارگردان – مانند ژست، فرم نمایش یا موارد دیگر - به گفتگو درباره نمایش پرداختند.

کارگردانان حاضر در جلسه گفتگوی هیات داوران همچنین 15 دقیقه زمان داشتند تا درباره مراحل طی شده برای خلق نمایش خود توضیح دهند.

نشست‌های مشترک داوران و شرکت‌کنندگان نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران در روزهای سه‌شنبه و پنجشنبه نیز در تالار مولوی برگزار می‌شود و داوران طی آن به گفتگو درباره آثار حاضر در جشنواره می‌پردازند.

ورود به این نشست‌ها که ساعت 20:30 روزهای یاد شده برگزار می‌شود برای عموم آزاد است.

نوزدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر دانشگاهی ایران به دبیری بهنام نوایی از 25 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 8 خرداد ادامه دارد.

جشنواره تئاتر دانشگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر