کد خبر: 373587 A

ایلنا: جلسه‌ی نقد و بررسی رمان «هشت و چهل و چهار» با حضور یونس تراکمه و محمد محمدعلی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، بیست و یکمین جلسه‌ی نقد کتاب هفت اقلیم، امروز (دوشنبه، سوم اردیبهشت) اختصاص دارد به نقد و بررسی کتاب «هشت و چهل و چهار».

این اثر اولین رمان کاوه فولادی نسب، مترجم، منتقد و مدرسِ داستان‌نویسی است که به تازگی از سوی نشر چشمه روانه بازار شده است.

این جلسه با حضور محمد محمدعلی و یونس تراکمه برگزار می‌‌شود که اجرای آن را مهسا ملک‌مرزبان برعهده دارد.

رمان «هشت و چهل و چهار» درباره‌ی یک ساعت‌ساز و ساعت فروش ِ تنهاست که عاشق پرسه زدن در خیابان‌ها و کوچه‌های قدیمی تهران است. مردی منظم و دقیق که دوستان اندکی دارد و جهانی مملو از خاطرات. اما یک اتفاق عجیب، این آرامش را برهم می‌زند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

« لاله‌زار را گذاشت برای الکتریکی‌ها و موتوری‌ها و پیچید توی منوچهری. دیگر آن منوچهریِ بچگی‌هایش نبود. اما نیاسان هنوز دوستش داشت. آن‌ سال‌ها این خیابان راسته‌ی عتیقه‌‌فروش‌ها و برای خودش یک پا موزه‌ی تاریخ معاصر. مغازه‌هاش از هر دوره‌ای یادگاری داشتند؛ از عص قاجار قلیان و قوری و سرویس‌های فرانسوی، از دوران رضاشاه رولوور و تپانچه، و از دوره‌ی محمدرضا مدال‌های امرای ارتش و سکه‌های یادبود...»

این رمان سوال مهمی را پیش روی خواننده قرار می‌‌دهد و آن این است که آیا می‌توان به عقب بازگشت؟

جلسه‌ی نقد و بررسی این رمان در موسسه‌ی فرهنگی هنری هفت اقلیم به آدرس شریعتی، بالاتر از خیابان ملک، بعد از کشواد، شماره‌ی 569 برگزار می‌شود.

نشر چشمه کاوه فولادی نسب موسسه فرهنگی هنری هفت اقلیم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر