کد خبر: 373506 A

ایلنا: حجت الله ایوبی موفقیت اصغر فرهادی و شهاب حسینی در جشنواره فیلم کن را تبریک گفت

به گزارش ایلنا؛ حجت‌الله ایوبی (رییس سازمان سینمایی) موفقیت سینمای ایران با فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی در شصت و نهمین جشنواره فیلم کن فرانسه را تبریک گفت.

در پیام وی آمده است:

«به نام خداوند زیبایی‌ها

هنرمند گرامی جناب آقای اصغر فرهادی

شما و همراهان گرامی‌تان گشودید دفتری از مثنوی معنوی را و خواندید غزلی زیبا از حافظ و سعدی را در بزرگترین رویداد هنری جهان. در جشنواره جهانی فیلم کن. و چه زیبا روایت کردید، بخشش را. و چه تابلوهای زیبایی آفریدید از نگاه عارفانه و راه و رسم یک تمدن کهن به زندگی. لحظه‌های شورانگیز ورودتان به میان جمعیت مشتاقِ به هیجان آمده از نام ایران، صحنه‌های زیبایی است که برای همیشه می‌ماند. دریافت جایزه ارزشمند فیلمنامه در جشنواره جهانی کن غرورآفرین است. این درخشش و پیروزی مبارک باد.

می‌ستایم همت بلندتان را. ادای احترام می‌کنم به درخشش ستاره‌های سینمای ایران. تبریک می‌گویم هنرنمایی چهره محبوب کشورم، شهاب حسینی عزیز و دیگر هنرمندانی که این افتخار بزرگ را از آنِ سینمای ایران کردند. این موفقیت را در هنگامه جشن امید، در روز نیمه شعبان به شما و مردم ایران بویژه سینماگران سرزمینمان تبریک می‌گویم. سینماگرانی که با دست‌های خالی اما دلهایی پر از عشق ایران را به گفته دبیر جشنواره کن به «کشور بزرگ سینمای جهان» تبدیل کردند و نشان دادند که گرجان عاشق دم زند/ آتش به این عالم زند.

اصغر فرهادی جشنواره فیلم کن حجت الله ایوبی شهاب حسینی فیلم فروشنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر