کد خبر: 373123 A

ایلنا: مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در پیامی درگذشت پرویز کلانتری؛ نقاش کویر و فضاهای بومی را تسلیت گفت.

به گزارش ایلنا، مجید ملانوروزی؛ مدیرکل هنرهای تجسمی و سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در پیام تسلیت برای درگذشت کلانتری نوشته است: پرویز کلانتری نقاش ارزشمند ایرانی با آثار نقاشی و تصویرسازی‌هایش به قابلیت فرهنگ و هنر ایران افزود و از سویی عمده آثار او روایتگر سنت‌ها، معماری و فرهنگ بومی است که این مشخصه نقش و جایگاه ویژه‌تری به کلانتری در فرهنگ ما داده است.

در ادامه پیام تسلیت ملانوروزی آمده است: نقاشی از بناها و فضاهای سنتی و روستایی و کویرهای ایران و استفاده از کاهگل در این آثار بیانگر توجه و تمرکز او بر فرهنگ و مشخصه‌های بومی است و از این راه کلانتری زمینه‌ها و فرصت‌هایی را برای شناساندن فرهنگ و هنر ایران فراهم کرد. تصویرسازی‌ها و نقاشی‌های کلانتری مصداق‌ها و نمونه‌هایی از آثار مبتنی بر فرهنگ بومی هستند که در دنیای امروز با نگاه خلاقانه و نو بیان شده‌اند.

مدیرکل هنرهای تجسمی در این پیام نوشته است: کلانتری چند دهه فعالیت مستمر و جدی در هنر ایران داشت و نام او با آثار و نوشته‌هایش همواره ماندگار است. فقدان این هنرمند گرانقدر را به خانواده‌اش، جامعه هنری و هنردوستان تسلیت می‌گویم.

پرویز کلانتری مدیر کل هنرهای تجسمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر