کد خبر: 360460 A

شجاعی کیاسری اعلام کرد:

ایلنا: شجتاعی کیاسری اعلام کرده است مسئولان وزارت ارشاد باید در خصوص جزئیات انتشار خبر واگذری دو موزه صبا و هنرهای معاصر به بخش خصوصی توضیح دهند.

 به گزارش ایلنا به نقل از خانه ملت، سیدرمضان شجاعی‌کیاسری با اشاره به خبر واگذاری موزه هنرهای معاصر و صبا به بنیادی غیردولتی، گفت: خصوصی‌سازی به خودی خود مسئله‌ای است که دولتی‌ها باید از آن استقبال کنند اما برخی موزه‌ها همچون موزه هنرهای  معاصر به دلیل گنجینه‌های عظیم و بی‌بدیلی باید از این جریان مستثنی شوند و آثار آن تحت حمایت و حفاظت حاکمیت باقی بماند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادامه اعتراض‌ها به این واگذاری با وجود تکذیب وزارت ارشاد، افزود: وزیر و دیگر مسئولان مرتبط ارشاد باید با حضور در کمیسیون فرهنگی جزئیاتی که منجر به انتشار خبر واگذری این دو موزه شد را توضیح دهند چراکه افکار عمومی منتظر رفع ابهامات هستند.

شجاعی‌کیاسری با بیان اینکه واگذاری دو موزه هنرهای معاصر و صبا به بخش خصوصی مباحثی همچون به مزایده و به مناقصه گذاشتن آثار و گنجینه‌های آن را به دنبال دارد و می‌توان از همین حالا احتمال مفقود و ناپدید شدن این آثار را حدس زد، ادامه داد: این آثار تاریخی باید بدون هیچ شرط و شروطی در اختیار حاکمیت بماند و حتی مذاکره بر سر اینکه با شرط و شروط یا مدیریت هیاتی متشکل از بخش خصوصی و دولتی اداره شوند، هرگز قابل قبول نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه اعتراض جوامع هنری کشور و نگرانی آن‌ها نسبت به این موضوع قابل درک است، اضافه کرد: موضوع در کمیسیون فرهنگی مجلس پیگیری می‌شود، چراکه گنجیه‌های ملی باید در اختیار حاکمیت بماند اما واگذاری موزه‌های دیگر و به دور از چنین حساسیتی، نه تنها بلامانع نیست بلکه از این طرح استقبال نیز می‌شود.

چندی  پیش خبر واگذاری دو موزه ابوالحسن صبا و هنرهای معاصر به بخش خصوصی در رسانه‌ها منشر شد که اگرچه وزارت ارشاد آن را تکذیب کرد ولی تجمعات اعتراضی هنرمندان نسبت به این مساله در روزهای پس از آن برگزار شد.

موزه هنرهای معاصر سیدرمضان شجاعی کیاسری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر