خبرگزاری کار ایران

نمایش مستند "یمینی شریف، نغمه سرای کودکان" در کتابخانه کنگره امریکا

مستند یمینی شریف، نغمه سرای کودکان به کارگردانی هومن ظریف، روز ۱۹ آوریل ۲۰۱۶ مطابق با ۳۱ فروردین در کتابخانه کنگره امریکا به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایلنا، فیلم مستند ۷۵ دقیقه‌ای «نغمه سرای کودکان»، به تهیه کنندگی هومن یمینی شریف و کارگردانی هومن ظریف، زندگی عباس یمینی شریف و فعالیت‌های فرهنگی و ادبی او را به نمایش می‌گذارد. نقش تاریخی این شاعر، به گونه‌ای است که سرگذشتش در واقع مروری است بر تاریخ ادبیات و آموزش و پرورش کودکان ایران از آغاز قرن اخیر که در این مستند، تجارب تلخ مدرسه و مکتب، دوران سخت کودکی، آشنائی‌اش با فرخی یزدی و تجارب معاشرت با آن شاعر شوریده آزادیخواه، شیفتگی او به آهنگ کلمات و سرودن شعر در دبستان و رشد علاقه‌اش به ادبیات کودک مورد پژوهش قرار می‌گیرد.

 پیش از این نیز، «نغمه سرای کودکان»، در مرکز مطالعات زبان پارسی جردن دانشگاه کالیفرنیا - ارواین امریکا، Dr. Samuel M. Jordan Center for Persian Studies at UC و در دانشگاه یوسی ال‌ای کالیفرنیا، صورت به نمایش درآمده بود.

 عوامل این فیلم عبارتند از:‌ کارگردان: هومن ظریف، تهیه کننده: هومن یمینی شریف، تصویرگران: اسماعیل جعفری، مسعود طاهری، سجاد تبریزی، میلاد درویش و بابک داداش‌زاده، تدوینگر: اسماعیل جعفری و انیماتور محبوبه سادات موسوی، صدابرداران: اسماعیل جعفری، میلاد درویش. عکس: رضوانه بحری و سجاد تبریزی. عوامل ساخت این مستند هستند.

این فیلم دومین تجربه مستند هومن ظریف، پس از ساخت مستند مرز پرگهر، درباره سرآینده سرود‌ای ایران، دکتر حسین گل گلاب، به شمار می‌آید. مستند فرخی یزدی، آخرین کارهومن ظریف اسفند ۹۴ آماده اکران شد.

کد خبر : ۳۵۹۰۸۴