کد خبر: 353010 A

در مراسم کاشت نهال توسط هنرمندان مطرح شد؛

ایلنا: مسجدجامعی معتقد است که تهران شهر مهمی است و مردم آن نیز ادمهای مهم و خوبی هستند هرچند برخی افراد با مردم تهران خوب نباشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا میرکریمی عصر امروز شنبه 15 اسفند در مراسم کاشت نهال توسط هنرمندان در خانه سینما گفت: ما به زمین به عنوان مادرحیات بی‌مهری کردیم و دوست دارم به زمین بگویم درست است ما اشتباه کردیم اما از تو می‌خواهیم که بیشتر از این گرم نشود زیرا ماهی‌ها و پرندگان گناهی ندارند.

وی ادامه داد: گرم شدن زمین روز به روز شتاب می‌گیرد و ما باید همه بچه‌های خوبی برای زمین باشیم و امیداورام این حرکت نمادین سر آغاز یک کار بزگ باشد زیرا سینماگران در کار خیر پیش قدم هستند اما باید به عنوان گروه مرجع نقش خود را پررنگ‌تر انجام بدهند.

صلاحی (رئیس سازمان فرهنگی و شهرداری تهران) نیز گفت: امروز وضع سرانه محیط زیست درتهران بد نیست و به اندازه هر نفر ۱۵ متر فضای سبز دارد اما فرهنگ توجه به محیط زیست توسط هنرمندان و سینماگران می‌تواند گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: در شهرداری تهران برای فرهنگ سازی، از کسب درآمد از طریق تابلوهای تبلیغاتی صرف‌نظر شده و بیلبورد‌ها به بیشتر حوزه فرهنگ و سلامت اختصاص پیدا کرده است.

 وی ادامه داد: شهرداری تهران امروز۱۴۰۰هکتار را از دست ادرات و شرکت‌ها آزاد کرده است تبدیل به فضای سبز کرده است و دنبال این است هر جا زمین آزادی را دید تبدیل به فضای سبز کند.

 وی افزود: باید در تئا‌تر‌ها و آثار سینمایی موضوع محیط زیست و از همه مهم‌تر موضوع آب و تسویه آب و درختکاری بسیار پررنگ شود و جدی گرفته شود.

احمد مسجدجامعی (عضو شورای شهر تهران) نیز گفت: تهران از قدیم چنارستان بوده است و درخت در این شهر بسیار بوده است و امروز اسامی همچون ونک، نارمک از این ریشه آمده است.

وی ادامه داد: نوروز نیز به این دلیل ارزشمند است که فصل درخت کاری و سر سبزی و بهاری است.

 مسجدجامعی افزود: تهران شهر مهمی است و مردم آن نیز آدمهای مهم و خوبی هستند هرچند شاید برخی با مردم تهران خوب نباشند.

در این مراسم نهال‌هایی به نام زنده‌یادان علی حاتمی، زنده‌یاد سیف الله داد و علی نصیریان کاشته شد.

در این مراسم هنرمندانی همچون رویا تیموریان، مسعود رایگان‌، کامران ملکی‌، محسن قاضی مرادی‌، رضا مقصودی‌، مهوش وقاری‌، اسماعیل براری‌، فلور نظری‌، مرجانه گلچین‌، جعفر صانعی مقدم، ‌ روانبخش صادقی، احمد عربانی‌، اکبر قبوی، هارون یشایایی‌، مهدی میامی‌، حجت قاسم‌زاده‌، نیکی مظفری‌ ‌، محمدرضا مویینی فرهاد توحیدی، آتیلا پسیانی‌، بهرام رادان، فاطمه گودرزی‌، مهتاب کرامتی‌، مجید مظفری‌، بهروز افخمی‌ و فریال بهزاد حضور داشتند.

خانه سینما مراسم کاشت نهال توسط هنرمندان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر