کد خبر: 352854 A

ایلنا: روز دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۵ عصر «افتخار حسین عارف» مهمان مجله بخارا خواهد بود.

به گزارش ایلنا، روز دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۵ عصر «افتخار حسین عارف» مه‌مان مجله بخارا خواهد بود.

وی که بزرگ‎‌ترین شاعر پاکستانی است از چهره‌های سر‌شناس فرهنگی پاکستان به شمار می‌‎آید. او که تحصیلاتش را در رشته‌های علوم انسانی و جامعه‌شناسی در هندوستان به انجام رسانده، پس از فعالیت‌های رسانه‌ای تلویزیونی در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی، در سمت‌هایی چون ریاست فرهنگستان زبان ملی پاکستان، ریاست فرهنگستان ادبیات پاکستان و مدیرعامل بنیاد ملی کتاب این کشور فعالیت کرده است. از افتخار حسین چند کتاب شعر به چاپ رسیده و پژوهش‌های فراوانی هم در زمینه ادبیات انجام داده است. افتخار حسین عارف که استاد زبان‌های اردو و هندی است، در حال حاضر ریاست موسسه فرهنگی اکو را بر عهده دارد.

سخنرانان شب افتخار حسین عارف از این قرارند: نورمحمد جادمانی (سفیر پاکستان در ایران)، محمد افسر رهبین (رایزن فرهنگی افغانستان)، عزیز مهدی (شاعر و محقق هندوستانی)، شاه منصور شاه میرزا (شاعر و محقق تاجیکستان)، راشد نقوی (محقق از پاکستان)، دکتر علی بیات (مدیر کرسی زبان اردو در دانشگاه تهران) و سعید احمد حسین (شاعر و محقق از پاکستان).

علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در مراسم به نشانی، خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره ۱۲، کانون زبان فارسی مراجعه کنند.

شب‌های مجله بخارا افتخار حسین عارف شب افتخار حسین عارف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر