کد خبر: 347918 A

ایلنا: فیلم خاطرات اسب سیاه، آخرین ساخته شهرام علیدی که محصول مشترک ایران و ترکیه در سال ۲۰۱۵ است، به جمع ۹ فیلم بخش مسابقه جشنواره فیلم استانبول راه یافت.

به گزارش ایلنا؛ در بخش بین الملل جشنواره فیلم استانبول، فیلم خاطرات اسب سیاه به رقابت با فیلم‌هایی از کشورهای امریکا، فرانسه، آلمان، چین، بلژیک، اتیوپی، فنلاند، انگلیس، ترکیه و اسپانیا می‌پردازد.

در میان فیلم‌های انتخاب شده بخش مسابقه فستیوال استانبول امسال، برگزیدگان جشنواره‌های کن، لوکارنو، روتردام، ونکور، بوسان و پکن دیده می‌شوند و به گفته کارشناسانان و منتقدین حاضر در این جشنواره، رقابت تنگاتنگی برای کسب جوایز این جشنواره وجود خواهد داشت.

فیلم خاطرات اسب سیاه شهرام علیدی؛ روایت دختری است که وصیت کرده، اسب سیاهش را برای آخرین دیدار نزدش بیاورند و...

نقش این دختر را «براک توزون آتاچ» بازیگر مشهور ترکیه‌ای بازی می‌کند که اخیرا همبازی «آرنولد شوارلد زینگر» در فیلم نیک آف دیتی بوده و در سریال جنجالی حریم سلطان نیز به ایفای نقش پرداخته است. همچنین بازی ویلدان آتاسور بازیگر سریال ترکیه‌ای «ایزل» و شوال سام ستاره مشهور سینما و موسیقی ترکیه نیز در این فیلم سینمایی از نکات قابل توجه مخاطبان ترکیه‌ای خواهد بود.

نهمین دوره فستیوال بین‌المللی فیلم استانبول؛ روز ۱۷ فوریه آغاز به کار می‌کند و مراسم اختتامیه آن در روز ۲۸ فوریه برگزار خواهد شد.

فیلم بلند «زمزمه با باد» شهرام علیدی نیز در سال ۲۰۰۹ جوایز متعددی را از جشنواره فیلم کن و دیگر جشنواره‌های معتبر بین‌المللی کسب کرده بود.

شهرام علیدی جشنواره استانبول
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر