کد خبر: 326133 A

ایلنا: فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» به کارگردانی «احمد رمضان‌زاده» و به تهیه‌کنندگی «مسعود جعفری جوزانی» دو جایزه سومین دوره هفته فیلم‌های سینمایی «خانه آسیا» در شهر بارسلون اسپانیا را از آن خود کرد.

به گزارش ایلنا، فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» A Tale of Love به کارگردانی «احمد رمضان‌زاده» و به تهیه‌کنندگی «مسعود جعفری جوزانی» و با بازی «بهرام رادان»، «قطب‌الدین صادقی»، «بهمن زرین‌پور»، «شیلان رحمانی» و «شوان عطوف» بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون اقلیم کردستان و عراق، در آستانه اکران سراسری و عمومی در سینماهای سراسر کشور و در جدیدترین حضور بین‌المللی خود، به نمایندگی از سینمای ایران در سومین دوره هفته فیلم‌های سینمایی «خانه آسیا» در شهر بارسلون در کشور اسپانیا روی پرده رفت و به اتفاء آرا توانست دو جایزه اصلی و مهم بهترین فیلم و بهترین فیلمنامه بخش «پانوراما» را از آن خود کند. جایزه بهترین کارگردانی این بخش نیز، به «هونگ سانگ سو» کارگردان مشهور کره‌ای برای کارگردانی فیلم سینمایی «تپه آزادی» اهدا شد.

هفته فیلم‌های سینمایی «خانه آسیا» که با هدف ارائه تصویر معاصر از جوامع آسیایی قرن 21 تأسیس شده است؛ سومین دوره آن با نمایش بیش از 50 فیلم از کارگردانان 20 کشور آسیایی در بخش‌های مختلف از جمله؛ «بخش اصلی»، «بخش ویژه» (فیلم‌های نوظهور با مضمون داستان‌های غیر واقعی ، انیمیشن، مستند و فیلم‌های تخیلی) و همچنین «بخش پانوراما» (بهترین تولیدات آسیایی) در روزهای 20 تا 24 آبان‌ماه امسال (11 تا 15 نوامبر 2015) در شهر بارسلون در کشور اسپانیا برگزار ‌شد.

اکران سراسری و عمومی فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» توسط شرکت پخش «جوزان فیلم» از روز چهارشنبه 25 آذرماه جاری در سینماهای تهران و شهرستانهای مختلف کشور آغاز می‌شود.

فیلم سینمایی «حکایت عاشقی» که توسط بنیاد سینمایی فارابی در سطح جهان پخش می‌شود؛ در نخستین حضور جهانی خود، در روزهای 13 و 14 شهریورماه امسال (4 و 5 سپتامبر 2015) به نمایندگی از سینمای ایران و با پیام صلح و دوستی و جهان به‌دور از جنگ؛ در بخش «تمرکز بر سینمای منتخب جهان» در سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «مونترال» Montreal روی پرده رفت و از طرف «احمد رمضان‌زاده» کارگردان آن، این دو اکران جهانی فیلم، به عکاسان جنگ و تلاش آنها در به تصویر کشیدن واقعیت در جهان تقدیم شد.

فیلم حکایت عاشقی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر