کد خبر: 326072 A

ایلنا: پیش تولید فیلم بلند «پایان رویاها» به نویسندگی و کارگردانی محمدعلی طالبی و تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زودی آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا؛ محمدعلی طالبی گفت: اقدام‌ها و توافق‌های اولیه برای تولید فیلم «پایان رویاها» با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان انجام شده است.

وی افزود: چهار فیلمنامه به کانون تحویل دادم که در نتیجه شورای سیاست‌گذاری «پایان رویاها» را تایید کرد. فیلمنامه این اثر سینمایی در فضای شمال و با فرهنگ مردم این منطقه از ایران آمیخته است.

طالبی با بیان اینکه کار تصویربرداری این فیلم بلند ۹۰ دقیقه‌ای به زودی آغاز می‌شود، گفت: از آنجایی که قبلاً در منطقه تالش فیلم ساختم و با فرهنگ آن منطقه آشنا هستم، «پایان رویاها» را در یکی از روستاها و منطقه‌های تالش استان گیلان فیلمبرداری خواهم کرد.

کارگردان فیلم «کیسه برنج» اظهار کرد: بخشی از فیلمبرداری این اثر در فصل زمستان و بخش دیگری از آن در فصل بهار انجام خواهد شد و تا اواخر فروردین سال آینده آماده‌ نمایش می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای ساخت این فیلم از بازیگران حرفه‌ای سینمای ایران استفاده خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که این اثر در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک سال آینده اکران ‌شود.

طالبی در مورد عوامل این فیلم سینمایی افزود: علی‌محمد قاسمی به عنوان مدیر فیلمبرداری با این پروژه همکاری می‌کند و گفتگویی با حسن حسن‌دوست برای کارهای تدوین‌ صورت گرفته است.

«پایان رویاها» داستان پسرک هفت ساله‌ای به نام «توکا» است که در حادثه‌ای بینایی‌اش را از دست داده است. او به کره اسبی به نام «زیبا» علاقه پیدا می‌کند و بین این دو، دوستی عمیقی به وجود می‌آید تا جایی که زیبا چشم و چراغ توکا می‌شود و یک روز پسرک را از مرگ حتمی نجات می‌دهد.

طالبی در کارنامه هنری خود ساخت آثاری مانند «چکمه»،« تیک‌تاک»، «کیسه برنج»، «شهر موش‌ها ۱» و سریال تلویزیونی «گل پامچال» را ثبت کرده و این اثر او نخستین تجربه همکاری وی با کانون به شمار می‌رود.

آخرین فیلم بلند سینمایی کانون، «آقای مدیر» در سال ۱۳۹۰ ساخته شد و «پایان رویاها» آغازگر مجموعه‌ای از فعالیت‌های جدید سینمایی است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به زودی ساخت چند فیلم بلند سینمایی و انیمیشن را در این مجموعه آغاز می‌کند.

محمدعلی طالبی پایان روها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر