کد خبر: 326015 A

ایلنا: در آستانه‌ی اعلام نامزدهای نهایی رمان سال، جایزه ادبی «اکنون» متوقف شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ در اطلاعیه‌ی دبیرخانه‌ی این جایزه‌ی ادبی که در اختیار ایلنا گذاشته شده، آمده است:

جایزه‌ی غیردولتی اکنون، در آستانه‌ی اعلام نامزدهای نهایی رمان سال، متأسفانه به دلیل تحمیل شدن مشکلاتی از بیرون جایزه، از ادامه‌ی راه بازماند. به همین سادگی و به همین تلخی. لازم می‌دانیم سپاس و قدردانی عمیق خود را نثار نویسندگان و ناشرانی کنیم که با ارسال آثار خود به دبیرخانه‌ی جایزه، امیدوارانه قصد مشارکت در این حرکت مستقل ادبی را داشتند و حالا شرمسار آنان نیز شده‌ایم. همچنین از همه‌ی حامیان مالی و معنوی جایزه صمیمانه سپاسگزاریم و دست‌شان را به گرمی می‌فشاریم.

در پایان، تنها واگوی این آرزوی نه چندان بلندپروازانه می‌ماند که ای کاش جوایز ادبی خصوصی هم می‌توانستند بی هیچ اجبار و تنگنایی نفس بکشند و بر قامت نحیف ادبیات داستانی معاصر ببالند. اما هزار افسوس که اکنون ناگزیریم توقفِ جایزه‌ی «اکنون» را در نیمه‌ی راهِ نخستین دوره‌‌ی آن اعلام کنیم، تا شاید وقتی دیگر

محمدحسن شهسواری (نویسنده و از اعضای انجمن رمان 51) نیز در گفت‌گو با خبرنگار ایلنا تنها به همین اطلاعیه اکتفا کرد و توضیح بیشتری ارائه نکرد.

جایزه‌ی ادبی اکنون که به همت اعضای انجمن رمان 51 راه‌اندازی و فراخوان آن تیرماه 94 منتشر شد بنا بود به رمان‌های منتشرشده در سال 1393 که یکی از ناشران داخلی آن را منتشر کرده‌اند اهدا ‌شود. مبلغ جایزه‌ی رمان برتر نیز، 3 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود. تنها شرط ورود رمان در روند داوری جایزه نیز‌، ارسال سه نسخه از اثر به دبیرخانه‌ی جایزه بود که ناشرانی چون آموت، افق، ثالث، چشمه، شهرستان ادب، ققنوس، مروارید، نگاه، نیستان و هیلا اقدام به این کار کرده بودند.

جایزه ادبی اکنون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر