کد خبر: 325885 A

ایلنا: این‌که تیزر اول، وسط و یا آخر کلیپ پخش شود تغییری در نرخ قرارداد ندارد. تعداد صندلی سالن و ضریب اشغال آن است که میزان قرارداد را تعیین می‌کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ پخش تیزر تبلیغاتی در سالن سینما و قبل از شروع فیلم‌ یکی از راه‌های تبلیغ و اقناع مشتری برای استفاده از کالایی خاص است. پردیس‌های سینمایی هم از این  فرصت برای کسب درآمد استفاده می‌کنند. به گفته ربیع‌نژاد مدیر تبلیغاتی پردیس‌ سینمایی ملت؛ عمده قرارداد این تبلیغات از طریق موسسه فرهنگی تبلیغاتی بهمن سبز وابسته به حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منعقد می‌شود و عموما مشتری‌های ثابتی دارد.

وی درباره پخش این آگهی‌ها به ایلنا می‌گوید: «قبل از شروع فیلم کلیپی 10 دقیقه‌ای پخش می‌شود که متشکل از تیزر کالاهای تجاری و فیلم‌های در حال نمایش یا آماده اکران است. میزان مدت زمان هر تیزر 30 ثانیه است و حدود 5 تیزر در کلیپ قبل از پخش فیلم گنجانده می‌شود. مابقی زمان هم به تبلیغاتی اختصاص دارد که پولی برای آن دریافت نمی‌شود.»

معراجی این را هم می‌گوید: «این‌که تیزر اول، وسط و یا آخر کلیپ پخش شود تغییری در نرخ قرار ندارد. تعداد صندلی سالن و ضریب اشغال آن میزان قرارداد را تعیین می‌کند.»

آن‌گونه که نوروزی مسئول عقد قراردادهای موسسه بهمن سبز می‌گوید: «شصت درصد قرارداد متعلق به سینمادار، سی درصد بازاریاب و ده درصد موسسه بهمن سبز است.»

میان پردیس‌های سینمایی؛ سالن آزادی پردیس سینمایی آزادی با نرخ هشت میلیون و 280 هزار تومان ـ برای پخش روزانه 5 نوبت آگهی در 5 سالن و 150 نوبت ماهیانه ـ گران‌ترین سالن پایتخت و کشور است. سالن یک و دو پردیس سینمایی کوروش با نرخ شش میلیون و 475  هزار تومان در مقام بعدی و سالن یک سینما فرهنگ با هفت میلیون و 140 هزار تومان در سومین سکو قرار می‌گیرد.

سالن پردیس کیان 3، عصرجدید 3 وپردیس کیان 2 نیز با دامنه قیمت از یک میلیون و 224 هزار تومان تا دو میلیون و 448 هزار تومان ارزان‌ترین پردیس‌های پایتخت هستند.

سینما استقلال نیز با نرخ قیمت یک میلیون و 755 هزار تومان گران‌ترین سینمای پایتخت و سینما پیوند با 1010 صندلی در میدان خرداد با 420 هزار تومان ارزان‌ترین سینماست.

نرخ گران‌ترین و ارزان‌ترین سینماهای شهرستان‌ نیز به شرح زیر است است.

5 سالن پردیس سینمایی هویزه گران قیمت‌ترین پردیس سینمایی شهرستان است. دامنه قیمت این سالن‌ها از دو میلیون و 520 هزار تومان تا یک میلیون و 344 هزار تومان متغییر است. سینما سعدی شیراز با قیمت یک میلیون و 950 هزار تومان و سینماهای  قدس و سپاهان اصفهان با نرخ قیمت یک میلیون و 274 هزارتومان در رده‌های بعدی قرار دارند.

سینما بهمن آزادشهر با نرخ 234 هزار تومان، سینما فردوسی بیرجند 268 هزار تومان و قدس بندرانزلی با 316 هزار تومان ارزان‌ترین سینماهای شهرستان و کشور برای پخش تیزر در سینما هستند.

تبلیغات پردیس‌های سینمایی سازمان تبلیغات اسلامی موسسه بهمن سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر