کد خبر: 317452 A

ایلنا: اعضای انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران همزمان با مراسم افتتاح چهارمین دوسالانه «سرو نقره ای» گردهم آمدند تا در یک رویداد صنفی به بررسی آثار ارائه شده در این نمایشگاه بپردازند.

به گزارش ایلنا، چهارمین دوسالانه سرو نقره‌ای عصر روز چهارشنبه، ششم آبان در خانه هنرمندان افتتاح و تمام گالری‌های خانه هنرمندان برای نمایش آثار این رویداد به روی عموم گشوده شد.

مراسم افتتاحیه امسال برخلاف دوره‌های قبل مختصرتر برگزار شد تا معرفی برندگان و رونمایی از کتاب دوسالانه در مراسمی گسترده‌تر در روز اختتامیه انجام شود.

علی رشیدی، رئیس انجمن صنفی طراحان گرافیک در این مراسم گفت: نمایشگاه امسال، تفاوت‌هایی دارد و معرفی برندگان در مراسم اختتامیه انجام می‌شود. ضمن اینکه امسال کارها بهتر از قبل بود و دلیل اینکه اختتامیه را باشکوه تر برگزار می‌کنیم این است که بازدیدکنندگان بتوانند ژوژمان کارها را ببینند و زمانی که اسامی برندگان اعلام می‌شود، قضاوت درستی در مورد آثار برگزیده داشته باشند.

در ادامه احسان مهدوی، دبیر چهارمین دوره سرو نقره‌ای این نمایشگاه را رویدادی دانست که بدون حضور شرکت کنندگان و بازدیدکنندگان علاقه‌مند به گرافیک معنا پیدا نمی‌کند و پس از آن در توضیح آثار به نمایش در آمده گفت: در گالری پاییز و زمستان سرو مرو (بخش پوستر)، در گالری ممیز  سرو زربین (بخش گرافیک تجاری و بسته بندی) و سرو فری (بخش گرافیک متحرک)، در گالری میرمیران سرو شیراز (بخش جلد و صفحه آرایی نشریات)، در گالری بهار سرو آزاد (بخش آزاد)، در گالری نامی سرو کشمر (بخش طراحی حروف فارسی) و در گالری تابستان سرو طبری (بخش نشانه و هویت بصری) به نمایش درآمده است.

او همچنین گفت: 9 آبان افتتاح نمایش آثار ایسدرو فرر، هنرمند اسپانیایی به همراه سخنرانی او در فرهنگسرای نیاوران، 11 آبان افتتاح سرو نقره‌ای در شیراز، 12 آبان برپایی ورکشاپ فرر در شیراز و 15 آبان مراسم اهدای جوایز در تالار سینما تیاتر کانون پرورش فکری کودک و نوجوان واقع در خیابان  خالد اسلامبولی (وزرا) برگزار می‌شود.

چهارمین دوسالانه سرو نقره‌ای از ششم آبان به مدت ده روز همه روزه از ساعت 13 تا 20 در خانه هنرمندان ایرانی به نشانی خیابان آیت الله طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، باغ هنر درحال برگزاری است.

در این دوره فرزاد ادیبی، اونیش امین الهی، پریسا تشکری، علی رشیدی، کوروش قاضی مراد و ساعد مشکی اعضای شورای برنامه‌ریزی را تشکیل می‌دهند.

353 طراح گرافیک در سرو نقره‌ای امسال شرکت کردند که 607 اثر از 267 هنرمند به نمایشگاه راه پیدا کردند.

نمایشگاه سرو نقره‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا