کد خبر: 311511 A

سید مصطفی ابطحی:

ایلنا: دبیرکل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی از مسدود شدن ۷۰ درصد سایت‌هایی که امکان دانلود غیرمجاز فیلم‌های ایرانی را فراهم کرده بودند، خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید مصطفی ابطحی (دبیر کل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی) گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و هماهنگی‌های به عمل آمده با دستگاه محترم قضایی و نیز کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، عملیات مسدود سازی سایت‌های اینترنتی که امکان دانلود فیلم‌های ایرانی را فراهم می‌کردند انجام گرفت.

وی یادآور شد: متعاقب جلسات مختلف و پیگیری‌های انجام گرفته، ۱۸۲ سایت اینترنتی که فیلم‌های سینمایی ایران را به صورت غیرمجاز عرضه می‌کردند شناسایی گردید و اسامی سایت‌ها به کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ارائه و حسب گزارش رسمی که توسط این کمیته به ستاد صیانت واصل شد، تا امروز بیش از ۷۰ درصد این سایت‌ها مسدود شده و مابقی نیز در سامانه رصد برای مسدود سازی قرار گرفته است.

دبیر کل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی افزود: این اقدام با هدف مقابله با عرضه غیر مجاز فیلم‌های سینمایی گام بزرگی برای مقابله با پدیده شوم قاچاق در فضای مجازی است و امیدواریم تهیه کنندگان گرامی که فیلم آن‌ها در این سایت‌ها عرضه شده با تنظیم شکایت در محاکم قضایی، نسبت به استیفای حقوق قانونی خود اقدام و از مالکان این سایت‌ها شکایت کنند.

ابطحی عنوان کرد: این حرکت علاوه بر مقابله و مبارزه با قاچاق محصولات سینمایی که به صورت می‌دانی و عملیاتی صورت می‌گیرد می‌باشد.

به گفته وی، در شش ماه گذشته بیش از سه و نیم میلیون نسخه سی دی و دی وی دی غیرمجاز کشف و ضبط شده است.

وی گفت: امیدوارم با اقدامات موثر انجام گرفته چه در حوزه می‌دانی و چه در فضای اینترنت و چه در حوزه مباحث ایجابی و فرهنگسازی و تنظیم آیین نامه‌ها و مقررات مربوطه، ریشه قاچاق فیلم‌های سینمایی خشک شود.

دبیرکل ستاد صیانت از محصولات فرهنگی و سینمایی اظهار کرد: این مهم با تداوم کار مشترک میان دستگاه قضایی، نیروی انتظامی، ستاد صیانت از آثار فرهنگی و هنری و حضور و همراهی تهیه کنندگان سینما صورت خواهد گرفت بدین صورت سینمای ملی نوید روزهای درخشانی را در آینده شاهد خواهد بود.

سازمان سینمایی
نرم افزار موبایل ایلنا