کد خبر: 311475 A

ایلنا: «باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر» کار خود را با نمایش فیلم مستند «مرز پرگهر» که درباره زنده‌یاد حسین گل‌گلاب است، در پردیس سینمایی ملت آغاز می‌کند.

به گزارش ایلنا، در افتتاحیه و نخستین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر که در دوشنبه ۲۰ مهرماه ساعت ۱۸ در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود، مستند «مرز پرگهر» به کارگردانی هومن ظریف رضائیان به نمایش درمی‌آید.

مراسم افتتاحیه و نخستین جلسه باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر با حضور اهالی سینما، موسیقی و همچنین اصحاب رسانه برگزار می‌شود.

فیلم مستند مرز پرگهر در سال ۱۳۸۹ در موسسه تصویر شهر تولید شد. این فیلم به شرح تفصیلی زندگی، اندیشه و آثار زنده‌یاد دکتر حسین گل‌گلاب می‌پردازد و چگونگی ساخته‌شدن سرود ملی «ای ایران» را بررسی می‌کند.

ظریف در این مستند ۷۵ دقیقه‌ای با خانواده‌های غلامحسین بنان، گل‌گلاب، روح‌اله خالقی و سایر متخصصان، موسیقیدانان و ترانه‌سرایان درباره این سرود به گفت‌وگو نشسته است. همچنین در این فیلم استاد پرویز شهریاری درباره همکاری‌اش با گل‌گلاب و عبدالکریم قریب در تاسیس دانشگاه عالی علوم اراک سخن گفته است.

مستند مرز پرگهر در آبان سال ۹۰ در جشنواره مستند سینماحقیقت به نمایش درآمد که پربیننده‌ترین فیلم آن دورهٔ جشنواره بود.

باشگاه فیلم کوتاه و مستند شهر، یک پاتوق آموزشی و نمایشی فیلم‌های کوتاه و مستند است که دوشنبه‌های اول و سوم هر ماه در پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود. شرکت در این جلسات برای عموم علاقمندان آزاد است.

حسین گل گلاب
نرم افزار موبایل ایلنا