کد خبر: 311449 A

ایلنا: پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با حضور سید عباس صالحی و اعضاء شورا صبح روز چهارشنبه (15 مهر) در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش ایلنا، علی اکبر اشعری سخنگوی شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اشاره به بررسی چارچوب فعالیت‌های قابل واگذاری در بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران گفت:  در جلسه‌ای که اوایل هفته جاری با حضور نمایندگان عضو تشکل‌ها در شورای سیاست گذاری، موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی و معاونت امور فرهنگی برگزار شده بود، چارچوبی برای واگذاری فعالیت‌ها تدوین شد و در جلسه امروز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.  

اشعری با اشاره به امور قابل واگذاری در نمایشگاه کتاب 29 گفت:‌ آماده سازی مکان از امضای قراداد با مصلا تا آماده سازی کامل، مدیریت و اجرای ثبت نام و تخصیص غرفه به طور کامل، امور اجرایی، رفاهی و پشتیبانی نمایشگاه، اطلاع رسانی و فعالیت‌های فرهنگی از جمله امور قابل واگذاری هستند.

سخنگوی شواری سیاست‌گذاری همچنین درباره امور غیر قابل واگذاری در نمایشگاه کتاب تهران عنوان کرد: تصویب مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها، نظارت مالی، اجرایی و محتوایی، پاسخ گویی به شکایات و رسیدگی به تخلفات، امور مربوط به اتباع خارجی و ستاد خبری نیز از جمله موارد هستند که قابلیت واگذاری ندارند ولی با مشارکت تشکل‌های نشر فعالیت‌های آن انجام خواهد شد.

اشعری اضافه کرد: همچنین شورایی متشکل از آقایان محمدرضا توکل صدیقی، محمد حمزه‌زاده، مهدی اسماعیلی‌‌راد (سه نماینده تشکل‌ها در شورای سیاست‌گذاری)، همایون امیرزاده، امیرمسعود شهرام نیا، حسین صفری و علی اصغر سیدآبادی ماموریت یافتند که جزئیات واگذاری را مشخص کنند.

در پنجمین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران علی‌اکبر اشعری، مهدی فیروزان، محمد حمزه زاده، رضا امیر خانی، محمدرضا توکل صدیقی، مسعود شهرام نیا، همایون امیرزاده، مهدی اسماعیلی راد و سید علی اصغر سید آبادی حضور داشتند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران
نرم افزار موبایل ایلنا