کد خبر: 310570 A

ایلنا: مجموعه‌ای از تازه‌ترین نقاشی‌های حمیدرضا هادی‌نژاد این روزها در گالری سیحون روی دیوار رفته است. آثار این مجموعه که "انسان بی‌تاریخ" نام دارد، با تکنیک اکریلیک روی بوم خلق شده‌اند.

به گزارش ایلنا؛ حمیدرضا هادی‌نژاد درباره آثار نمایشگاه می‌گوید: در این نقاشی‌ها انسان‌هایی را می‌بینیم که به گونه‌ای مسخ شده‌اند. این انسان هم مشاهده گر اطراف خود است و هم التهاب درونی دارد ولی در هر دو صورت این انسان نگرانی را با خودش حمل می‌کند. این اضطراب و نگرانی ناشی از عدم داشتن خلوتگاه است و بیشتر موقعیت‌ها و فضا‌ها نسبت به حضور پر رنگ انسان، خودنمایی می‌کنند.

او می‌افزاید: انسان امروز خلوتگاهی ندارد تا برای خودش وقتی اختصاص دهد و خود را بیشتر بشناسد. متاسفانه این خلوتگاه در جهان معاصر از بین رفته و مردم از تحرک برای به دست آوردن و از دست دادن اشباع شده‌اند. در این میان ایستادن، مکث کردن و به خود نگاه کردن کم شده است».

هادی‌نژاد همچنین معتقد است؛ آثار این مجموعه به مونولوگ نزدیک هستند و تاکیدی بر این دارند که رابطهٔ هنرمند با محیط پیرامونش بدل به دیالوگ نشده و بیشترین حرف‌ها در قالب مونولوگ یا تک گویی بیان شده‌اند.

حمیدرضا هادی‌نژاد فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای زیبا و دانشگاه آزاداسلامی در رشته نقاشی است. او که از سال ۱۳۷۷ در کشور آلمان اقامت دارد، تاکنون بیش از ۱۵ نمایشگاه انفرادی و گروهی از آثار خود را از جمله در گالری‌های سیحون، برگ و گالری «می‌رندورف» برلین برپا کرده است.

نمایشگاه «انسان بی‌تاریخ» تا ۱۶ مهر در گالری سیحون ادامه خواهد داشت.

1

 

2

گالری سیحون
نرم افزار موبایل ایلنا