کد خبر: 295477 A

فرهاد اصلانی مطرح کرد:

ایلنا: نمایش «پپرونی برای دیکتاتور» به کارگردانی خسرو احمدی با حضور فرهاد اصلانی افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، شب گذشته آیین آغازین نمایش «پپرونی برای دیکتاتور» به کارگردانی خسرو احمدی در تماشاخانه ایرانشهر برگزار شد.

برخلاف رویه همیشگی که مسعود فروتن در جایگاه مجری قرار می‌گیرد، در این مراسم امیر پاسنگی، از کارمندان مجموعه ایرانشهر اجرای برنامه را به عهده گرفت. وی پس از معرفی نمایش و عوامل آن از فرهاد اصلانی خواست تا دقایقی برای حضار صحبت کند. اصلانی در ابتدای سخن با ابراز امیدواری از لذت بردن تماشاگران از تماشای این نمایش افزود: «وقتی به من گفتند برای افتتاحیه این نمایش بیایم خوشحال شدم.»

بازیگر تئاتر و سینما ادامه سخنانش را به شوخی با برخی از عوامل نمایش اختصاص داد و گفت: «من و خسرو احمدی هم رفیقیم و هم چاقیم.»

وی در ادامه با سن ژاله صامتی شوخی کرد و گفت از بچگی عاشق بازی‌های ژاله صامتی بوده است. بازیگر «عصر یخبندان» با اشاره به برنامه‌های افتتاحیه نمایش گفت: «زمانی که ما تئاتر کار می‌کردیم از این قرتی‌بازی‌ها نبود و به قول پیرمردها، اینجا پادگان بود. من آخرین باری که تئاتر کار کردم به ده سال پیش در دوران ظهور معجزه هزاره سوم برمی‌گردد. به سینما کوچ کردم که آنجا هم هیچ خبری نیست.»

سپس خسرو احمدی پشت تریبون آمد و با عرض پوزش بابت عجله‌اش در صحبت، علت تشکیل گروه بداهه را تشریح کرد. وی در ادامه افزود: «من بازیگری هستم که کارگردان خودم را خودم تولید کردم. خسته شدم از اینکه کارگردان‌ها پولم را خوردند.»

احمدی با تصریح خوشحالیش مبنی بر کار با پسرش تصریح کرد از اینکه با علی خسروی کار می‌کند قوت قلب می‌گیرد؛ در حالی که این پسر است که در کنار پدر قوت قلب می‌گیرد. وی گفت: «از اینکه با جوانان کار می‌کنم خوشحالم چون نسل بسیار خوبی هستند.»

در ادامه این مراسم دریابیگی، معاونت اجرایی مجموعه ایرانشهر با تشکر از حضور مهمانان، ابراز امیدواری کرد حضار شب خوبی داشته باشند. پیش از پایان مراسم فرهاد اصلانی پشت تریبون آمد و گفت: «زمانی که تئاتر کار می‌کردم در کنار علیرضا نادری بودم و بسیار از او یاد گرفتم و خودم را مدیون او می‌دانم و از خسرو احمدی می‌خواهم این نمایش را به وی تقدیم کنم.»

نمایش «پپرونی برای دیکتاتوری» به کارگردانی خسرو احمدی و براساس بر اساس فیلم فرانسوى "اسم" به نویسندگی ماتیو دولاپرت و الکساندر دولاپتولیر و کارگردانی اکساندر دولاپتولیر است. در این نمایش محسن کیایى، خسرو احمدى، ژاله صامتى، پژمان جمشیدى، سینا کرمى، شیوا ابراهیمى و فریده سپاه منصور به ایفای نقش می‌پردازند.

«پپرونی برای دیکتاتور» مرداد و شهریور 1394 هر روز ساعت 19:30 در سالن ناظرزاده کرمانی مجموعه ایرانشهر واقع در خیابان طالقانی، خیابان شهید موسوی شمالی، ضلع جنوبی باغ هنر، جنب خانه هنرمندان روی صحنه می‌رود.

پپرونی برای دیکتاتور
نرم افزار موبایل ایلنا