کد خبر: 295397 A

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران برای دومین بار پس از 15 سال حضور در خانه هنرمندان؛ تقاضای عضویت در شورای عالی خانه هنرمندان ایران را به مدیر این خانه تقدیم کرد.

به گزارش ایلنا؛ این در خواست در راستای حضور پررنگ‌تر عکاسان مطبوعاتی ایران در عرصه هنر و فرهنگ کشور و کمک به ارتقا سطح همکاری با دیگر هنرهای تجسمی صورت گرفته است.

در بخشی از این نامه آمده است:

همانگونه که استحضار دارید انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران تشکلی فرهنگی، مطبوعاتی و صنفی است که فعالیت خود را از سال 1378 با هدف شناسایی و معرفی هویت شغلی عکاسان مطبوعاتی ایران آغاز کرده است.

پرواضح است در عرصه هنر، عکس به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و ماناترین هنر جایگاه بی‌نظیری در خانوادۀ آثار مجسم عصر نوین شناخته می‌شود که حاصل و برآیند ذوق سرشار و زلال صاحبان اثر بوده و هست.

خوشبختانه با تأسیس این انجمن نقش جمع‌آوری و تمرکز بخشی برای اهالی این قشر ایفا کرده و با شناسایی دغدغه‌ها و مشکلات آنها موفق به برطرف کردن آن شده است. برپایی نمایشگاه‌ها، جلسات هم‌اندیشی، کلاس‌های علمی - آموزشی، سمینارها، همکاری با دیگر ارگان‌ها تأثیر فراوانی در رشد و بالندگی این هنر دو وجهی (هنر و رسانه) داشته است بطوری که در شمار یکی از فعالترین و تاثیرگذارترین انجمن‌های هنری در سال‌های اخیر تلقی شده است.

در این میان عکاسان مطبوعاتی، خانه هنرمندان ایران را (از ابتدای تاسیس آن) به عنوان چتری واحد می‌دانند که خانوادۀ هنری کشور مشتمل و متشکل از اهالی و صنوف مختلف و شاخه‌های گوناگون هنر را در زیر سایه خود گرد آورده تا همگان مسائل و موضوعات خود را از یک کانال واحد و متمرکز دنبال کنند.

امیدواریم تا با نگاه مساعد و استقبال آن جمع فرهیخته بتوانیم با افتخار این انجمن را که نخستین انجمن عکاسان کشور است با نام عضوی از اعضای شورای عالی خانه هنرمندان ایران بنامیم تا در کنار یکدیگر به افق‌های بلند دست یابیم.

خانه هنرمندان انجمن عکاسان ایران
نرم افزار موبایل ایلنا