کد خبر: 295388 A

از میان 1078 هنرمند جوان شرکت‌کننده در نهمین جشنواره موسیقی جوان، در شاخه‌های موسیقی کلاسیک و دستگاهی، 261 خواننده و نوازنده به مرحله نهایی راه یافتند.

به گزارش ایلنا؛ بعد از پایان کار کمیته‌های داوری مرحله اول جشنواره و بررسی آثار ارسالی 1078 نوازنده و خواننده، ‌اسامی راه‌یافتگان به مرحله اجرای صحنه‌ای این جشنواره را اعلام کرد و بر این مبنا در مرحله نهایی جشنواره و در بخش موسیقی کلاسیک، 94 نوازنده و در بخش موسیقی دستگاهی 167 نوازنده و خواننده به رقابت با هم خواهند پرداخت.

دبیرخانه نهمین جشنواره موسیقی جوان اعلام کرد: پس از اتمام مهلت ارسال آثار به دبیرخانه‌ نهمین جشنواره‌ موسیقی جوان؛ در مجموع 1078 نمونه اثر در دو حوزه‌ موسیقی دستگاهی ایرانی (771 اثر) و موسیقی کلاسیک (307 اثر) دریافت شد. 

براساس نظر شوراهای تخصصی، اساتید و موسیقیدان برجسته در قالب هیأت‌های ارزیابی آثار تشکیل جلسه دادند و برای هر بخش در هر رده سنی به‌طور متوسط 6 نفر از شرکت‌کنندگان را که حائز بیشترین امتیازها شناخته شدند برای شرکت در مرحله‌ نهایی و اجرای صحنه‌ای انتخاب و معرفی کردند.

داوری مرحله اول بخش موسیقی نواحی که امسال برای اولین بار به جشنواره موسیقی جوان اضافه شده همچنان ادامه دارد و با پایان داوری، اسامی راه‌یافتگان به مرحله نهایی این بخش نیز اعلام می‌شود.

اسامی افراد منتخب براساس بخش‌ها و رده‌های سنی هم اکنون در سایت جشنواره موسیقی جوان به نشانی www.javanmusicfestival.com و نیز پایگاه اطلاع‌رسانی موسیقی ایران (نای) به نشانی www.nay.ir  قابل رؤیت است.

نهمین جشنواره موسیقی جوان
نرم افزار موبایل ایلنا