کد خبر: 295349 A

پیمان خازنی از انتشار آلبوم تکنوازی خود با نام همهمه کاشی‌ها خبر داد که براساس تعدادی از اشعار روایی معاصر از شاعرانی چون اخوان ثالث، سهراب سپهری، سیاوش کسرایی و شفیعی کدکنی است.

به گزارش ایلنا؛ این آهنگساز درباره چگونگی ساخت و تولید این اثر گفت: سال‌ها بود که به ساخت یک اثر دیگر-پس از شوخی- در ژانر تکنوازی فکر می‌کردم اما ایده‌ای که مرا سر ذوق اورد و فراتر از جریان‌های معمول باشد، پیدا نمی‌کردم. تا اینکه ذهنم متوجه سنت خنیاگری و نقالی در موسیقی و ادبیات شد.حالا حدود یک سال است که روی موضوع تمرکز کرده‌ام و مدام در حال تدقیق و مطالعه‌ام.

خازنی در ادامه افزود: اکنون هم حدود یک ماه است که مشغول ضبط آلبوم تکنوازی‌ام با عنوان همهمه‌ی کاشی‌ها هستم. قطعات این اثر براساس تعدادی از اشعار روایی معاصر از شاعرانی چون اخوان ثالث، سهراب سپهری، سیاوش کسرایی،شفیعی کدکنی و.... است. من به عنوان یک موزیسین معاصر وظیفه دارم سراغ ادبیات زمان خودم بروم و آن را با یک سنت پیوند بزنم. چراکه مخاطب ایرانی متناسب با جهان امروز درحال تغییر است و نمی‌خواهم این مخاطب باهوش را از دست بدهم. از این رو  با انتخاب اشعاری که اغلب ویژگی روایتی دارند، تکنوازی خودم را به سمت یک روایت و درام موسیقایی برده‌ام.

وی در پایان از مراحل تولید این اثر گفت : ضبط این آلبوم روزهای پایانی خود را سپری می‌کند و به زودی با اخذ مجوزهای لازم توسط یکی از ناشران معتبر در بازار موسیقی پخش خواهد شد.

پیمان خازنی پیش از این با انتشار آثاری مانند پریچهره، به یاد من باش، فروغ(کجاست خانه باد) آثار موفق و پرفروشی را روانه بازار کرده است.

پیمان خازنی "همهمه‌ی کاشی‌ها"
نرم افزار موبایل ایلنا