کد خبر: 295318 A

معاون آموزش و طرح برنامه دارالقرآن خانه کارگر:

ایلنا: دارالقرآن خانه کارگر مبدع و مجری طرح‌های ملی تلفنی حافظ قرآن شوید، مفتاح (آموزش تلفنی مفاهیم قرآن کریم) و اقرا (آموزش تلفنی روخوانی و قرائت قرآن کریم) و بزرگترین مرکز تربیت مربی قرآن کریم در کشور است.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ معاون آموزش و طرح برنامه دارالقرآن خانه کارگر گفت: دارالقرآن خانه کارگر جمهوری اسلامی ایران، فعالیت خود را از سال 1385 با مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ دینی و قرآنی میان عموم مردم به ویژه جامعه کارگری آغاز کرده و از ابتدای فعالیت خود تاکنون توانسته به بیش از 000/000/1 نفر در سراسر کشور خدمات دینی و قرآنی ارائه کند.

به گفته مهدی سلیمانی؛ این مرکز مبدع و مجری طرح‌های ملی تلفنی حافظ قرآن شوید، مفتاح (آموزش تلفنی مفاهیم قرآن کریم) و اقرا (آموزش تلفنی روخوانی و قرائت قرآن کریم) و بزرگترین مرکز تربیت مربی قرآن کریم در کشور است.

وی عنوان کرد: طرح ملی آموزش‌های غیرحضوری قرآن کریم از سال 1388 توسط دارالقرآن آغاز شده که در مرحله نخست، آموزش حفظ قرآن در دستور کار بود و دو سال بعد آموزش مفاهیم قرآن با نام مفتاح آغاز شد و در ادامه نیز امسال در بیست و سومین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم آموزش روخوانی قرآن کریم با نام طرح ملی اقرا با حضور مسئولان کشور مانند علیرضا محجوب (دبیرکل خانه کارگر نماینده منتخب تهران در مجلس)، حجت‌الاسلام حشمتی (معاون قرآن و عترت ارشاد) و قرآن آموزان این مجموعه رونمایی شد.

سلیمانی افزود: طرح ملی اقرا از سال گذشته به صورت آزمایشی اجرا شد و در این مرحله حدود یک هزار نفر شرکت داشتند که 50 درصد از شرکت‌کنندگان دارای سواد ابتدایی یا پایین‌تر با میانگین رنج سنی بالای 10 سال بودند.

وی افزود: در کنار اجرای طرح آموزش تلفنی روخوانی قرآن کریم به لغات قرآنی نیز توجه می‌شود تا شخص شرکت‌کننده در طرح با مفاهیم قرآنی نیز آشنا شود.

در این طرح آموزش روخوانی، روان‌خوانی، فصیح‌خوانی، تجوید مقدماتی، تجوید حرفه‌ای و صوت و لحن به مخاطبان ارائه می‌شود.

سلیمانی از طرح اقرا به عنوان طرحی ملی و جذاب یاد کرد و خاطرنشان کرد: طرح ملی اقرا معجونی از آموزه‌های قرآنی است.

وی خاطرنشان کرد: دارالقرآن خانه کارگر نخستین مرکز قرآنی است که به صورت منسجم روی آموزش‌های غیرحضوری کار می‌کند و همین امر موجب شده تا بیش از 000/300نفر تقاضا در سطح کشور و 50 نفرخارج از کشور ایجاد نماید.

دارالقرآن خانه کارگر
نرم افزار موبایل ایلنا