کد خبر: 295304 A

ایلنا: ارکستر سمفونیک به رهبری بهزاد عبدی این روزها درحال تمرین است تا شانزدهم مرداد؛ فیلم‌های کیمیایی را اینبار با موسیقی آن دوباره در ذهن مخاطبان زنده کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ ارکستر سمفونیک به رهبری بهزاد عبدی؛ این روزها درحال تمرین برای اجرای موسیقی فیلم‌های مسعود کیمیایی است. رهبری این ارکستر به عهده بهزاد عبدی است و رضا یزدانی (خواننده پاپ راک) برای خوانندگی روی سه موسیقی فیلم تلاش می‌کند.

روز گذشته این ارکستر تمرینات خود را برای اجرای موسیقی فیلم‌های رئیس، حکم، جرم، متروپل، گروهبان و اعتراض انجام داد. در این تمرینات برای اجرای موسیقی فیلم متروپل و رئیس که رضا یزدانی خواننده آن است؛ گیتار نیز به ارکستر اضافه شد و موسیقی گاها به فضاهای راک و پاپ راک نزدیک می‌شد.

ارکستر به‌طور مشخصی سعی دارد به یک زیربنا از اجرای قطعات در تمرین‌ها دست یابد اما تمرینات هم به دقت توسط نوازندگان پیگیری می‌شود. فضاسازی ارکستر سمفونیک در موسیقی فیلم‌هایی مثل اعتراض شاید یک تجربه کم‌نظیر را برای علاقمندان آثار کیمیایی فراهم کند. صدای حجیم تولید شده توسط ارکستر سمفونیک در تلفیق با صحنه‌هایی از این فیلم شاید تصویر دیگری همراه با نوستالژی در ذهن مخاطب فراهم سازد. 

مشخص است که بهزاد عبدی قصد دارد وفادار به هر قطعه؛ دقیقا فضای نوستالژیک آثار کیمیایی را در سالن تکرار کند و حال می‌توان مطمئن بود که مخاطبان در روز جمعه و شب موسیقی فیلم کیمیایی؛ همان نوستالژی را مرور می‌کنند اما این‌بار در مرور فیلم‌های کیمیایی؛ آنچه پررنگ جلوه می‌کند؛ موسیقی‌ و تصویر انتزاعی هر مخاطبی از آن است.

شاید یکی از مهترین دلایلی که باعث شده فضای نوستالژیک موسیقی فیلم‌ها در کنسرت پیش رو حفظ شود؛ عدم خوانندگی رضا یزدانی در قطعاتی که فرهاد خوانده آن بوده، است. هرچند خود یزدانی می‌گوید بهترین خواننده آثار فرهاد در ایران است اما همانطور که مسعود کیمیایی از ابتدا اصرار به اجرای قطعات بدون خواننده داشت؛ خوانندگی او قطعا موجب از بین رفتن فضای درست هر موسیقی می‌شود و قطعا قیاس فرهاد با رضا یزدانی؛ درست نیست.

کنسرت شب موسیقی فیلم مسعود کیمیایی توسط ارکستر سمفونیک به رهبری بهزاد عبدی و خوانندگی رضا یزدانی ۱۶ مرداد ماه، از ساعت 9 شب در سالن وزارت کشور می‌‌شود.

مسعود کیمیایی رضا یزدانی بهزاد عبدی «شب موسیقی فیلم مسعود کیمیایی»
نرم افزار موبایل ایلنا