کد خبر: 293452 A

ایلنا: معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از آغاز اجرای مرحله دوم طرح انتخاب کتاب توسط کتابداران از شنبه دهم مرداد و ادامه آن به مدت یک هفته کاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد‌ اله‌یاری‌فومنی (معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور) در این‌باره اظهار داشت: پس از اجرای موفقیت‌آمیز مرحله اول انتخاب کتاب توسط کتابداران و دریافت بازخوردهای امیدبخش آن، با همت اداره کل منابع فهرست منشوراتِ چاپِ اول 4 سال گذشته کشور که مجموعاً شامل حدود 190 هزار عنوان است برای انتخاب در اختیار کتابداران قرار خواهد گرفت.

‌وی در ادامه ضمن اشاره به سیاست‌های متنوعی که برای تأمین و ارسال منابع پیش‌بینی شده؛ خاطر نشان کرد: در فرآیند اجرای دو مرحله‌ای این طرح (موضوع مجموعه‌سازی غیرمتمرکز که در نشست‌های مشترک با اساتید اطلاع‌رسانی و کتابداری هم به آن اشاره شده بود) در حال اجراست، به نحوی که در این طرح کتابداران محترم باتوجه به شناختی که از نیاز مخاطبان و جغرافیای فرهنگی کتابخانه‌های خود دارند، اقدام به انتخاب منابع مورد نیاز می‌کنند.

اله‌یاری همچنین اضافه کرد: برای توجه ویژه به موضوع عدالت فرهنگی، در این مرحله برخلاف تمام روش‌های اجراشده تاکنون، بیشترین اعتبار به کتابخانه‌های روستایی تعلق یافته و کتابداران این بخش‌ها می‌توانند منابع بیشتری را برای غنی‌سازی مخازن کتابخانه خود انتخاب کنند.

معاون توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد در پایان با ابراز امیدواری نسبت به همکاری مناسب ناشران کشور مانند مرحله اول تصریح کرد: پس از تجمیع درخواست‌های کتابداران، مراحل سفارش، دریافت و ارسال منابع به کتابخانه‌ها آغاز می‌شود و امیدواریم ارسال آثار انتخاب شده به کتابخانه‌ها با سرعت و دقت مناسب انجام شود.

نهاد کتابخانه های عمومی کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر