کد خبر: 293385 A

کتاب عکس "انتهای زمین" شامل یکصد قطعه عکس از عکاسان همسفر با تورهای عکاسی چیلیک منتشر و در دسترس همگان قرار گرفت.

به گزارش ایلنا؛ "انتهای زمین" عنوان نمایشگاهی گروهی است که با مشارکت عکاسان و پشتیبانی رسانه پایگاه عکس چیلیک (Chiilick.com) پس از نخستین ارایه در محل خانه هنرمندان ایران، در جریان نمایش سراسری قرار گرفت و تاکنون از استان‌هایی چون: تهران، قزوین، اصفهان، فارس و بوشهر گذشته است و در دور تازه نمایش عازم مازندران، کردستان، قم، مرکزی، خوزستان، چهارمحال وبختیاری و البرز خواهد شد.

دبیر فراخوان و نمایشگاه "انتهای زمین" هدف از نمایش آثار و چاپ کتاب عکس نمایشگاه را تشریح زیبایی‌های طبیعت گرم و خشک کویر برشمرد و گفت: طبیعت کویر ازجمله طبیعت‌های بی‌نظیر ایران است و در برابر دیگر جلوه‌های سبز کشورمان، کمتر شناخته و تعریف شده است.

سروری؛ دلیل تمرکز موضوعی بر منطقه کویر مرنجاب را علاوه بر ویژگی‌های مطلوب عکاسی، برخورداری از دلایل زیست محیطی مرنجاب برشمرد و یادآور شد: منحنی‌های نرم، بافت‌های بی‌بدیل و فرم‌های پویایی که پس از طلوع خورشید کویر در مرنجاب رخ‌نمایی می‌کنند، با دخالت احساس و ذوق و همنشینی این عناصر با دانش و فن، خروجی موثری را به نام و نفع کشور رقم می‌زنند تا رسالت هر عکاس را در حوزه ایرانشناسی رقم بزند.

دبیر نمایشگاه عکس "انتهای زمین" این نمایشگاه را با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره انجمن‌های عکاسی کشور شایسته تقدیر دانست و از بیان صریح مسعود زنده‌روح کرمانی، محمدمهدی رحیمیان، سعید دستوری، افشین شاهرودی و کورش ادیم پیرامون تحلیل نگاه‌های منتشر شده در کتاب اظهار خرسندی کرد.

وی با اشاره به اعلام نظر پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی در ابتدای کتاب، این حضور و صراحت و کارشناسی را افتخاری برای عکاسان مجموعه "انتهای زمین" برشمرد.

کتاب عکس "انتهای زمین" شامل پنجمین نمایشگاه عکاسان پایگاه عکس چیلیک حاوی عکس‌هایی از کویر مرنجاب در همسایگی شهرستان آران و بیدگل، در قطع رقعی با طراحی وصفحه آرایی ابراهیم باقرلو و ترجمه سیدصادق موسوی، به زبان پارسی و انگلیسی با بهای 250000 ریال چاپ شده است.

کتاب عکس انتهای زمین پایگاه عکس چیلیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر