کد خبر: 293361 A

ایلنا: اولین مراسم فرش قرمز ایرانی تئاتر شهر در حالی با اجرای نمایش «فصل شکار بادبادک‌ها» آغاز شد که رییس این مجموعه نمایشی از برپایی ویژه برنامه «شب فرش فیروزه‌ای» برای اجرای هر اثر نمایشی به صحنه رفته در تالار اصلی تئاتر شهر طی ماه‌های آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا، پریسا مقتدی رییس مجموعه تئاتر شهر در این مراسم که دوشنبه شب - 5 مرداد ماه - در تالار اصلی تئاتر شهر با همکاری مرکز ملی فرش ایران برگزار شد با خوش آمدگویی به هنرمندان، ورزشکاران و تماشاگرانی که برای شرکت در مراسم فرش قرمز ایرانی به تئاتر شهر آمده بودند، گفت: این اولین برنامه ویژه ما در قالب مراسم فرش قرمز ایرانی است که می‌دانم به جهت اینکه برای اولین بار برگزار شد ممکن است میزبان شایسته ای برای شما نبودیم اما بسیار خوشحالم که با انرژی گروه اجرایی نمایش «فصل شکار بادبادک‌ها»، کارکنان مجموعه تئاتر شهر و حضور پر مهر شما هنرمندان شاهد مراسم باشکوهی بودیم.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی که انجام گرفته از این پس با حمایت، پشتیبانی و همکاری مرکز ملی فرش ایران ویژه برنامه «شب فرش فیروزه‌ای» را برای هر اثر نمایشی که در تالار اصلی روی صحنه می‌رود برگزار می‌کنیم. من این پشتیبانی مرکز ملی فرش را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم در اجراهای بعدی میزبانی شایسته برای شما تماشاگران و هنرمندان فرهیخته این سرزمین باشیم.

حمید کارگر مدیر مرکز ملی فرش ایران هم در این مراسم گفت: شایسته فرش ایرانی است که فراتر از مرزهای ایران به مردم دنیا معرفی شده، و این مایه فخر همه ما ایرانی هاست که با این هنر ناب در دنیا فخر فروشی کنیم. تمام تلاش ما در مرکز ملی فرش ایران این است که فرش ایرانی در ساحت ایرانی تعریف شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود تصریح کرد: چرا نباید کاری کنیم که ویژه برنامه‌های معروف به «فرش قرمز» یا «رِدکارپت» ایرانیزه نشود. ما باید تمام تلاش خود را انجام دهیم که از هنر بزرگ فرش در تمام برنامه‌ها و رویدادهای هنری بهره گرفته شود تا این هنر بیشتر و بهتر از اینها به جامعه معرفی شود.

جلال تهرانی کارگردان نمایش «فصل شکار بادبادک‌ها» هم در سخنانی کوتاه ضمن قدردانی از حضور مهمانان در این اجرای ویژه گفت: به هر حال از اینکه تا این ساعت از شب در تالار اصلی حضور پیدا کردید تا شاهد اجرای نمایش باشید از شما سپاسگذارم. به هر ترتیب باز هم از شما عزیزان تشکر می‌کنم که امشب در اجرای ما حضور پیدا کردید.

بر اساس این گزارش قبل از شروع این مراسم که با استقبال قابل توجه تماشاگران، هنرمندان، ورزشکاران و اهالی فرهنگ همراه بود مهمانان دعوت شده با حضور در فضای طراحی شده مراسم در تالار انتظار اصلی در مقابل دوربین عکاسان رسانه‌های مختلف قرار گرفتند.

 مهدی هاشمی، قباد شیوا، بهرام دبیری، حسین کلانی، حسین پاکدل، جمشید جهانزاده، رضا فیاضی، محمد رحمانیان، فریدون عموزاده خلیلی، محمد علی سجادی، بهرام شیردل، سعید معروف، عاطفه رضوی، گلاب آدینه، شیرین بینا، میترا حجار، رضا یزدانی، سینا حجازی، بهاره رهنما، مژده لواسانی، آرش دادگر، محمد ساربان، فریبا کامران، محمد مقدم، حشمت آرمیده، مهتاب نصیر پور، اشکان خطیبی، هنگامه قاضیانی، مهدی میامی، محمدرضا زادمهر، مهدی پاکدل، علیرضا شجاع نوری، علی لطیفی، مارال فرجاد، شبنم فرشادجو، رویا میرعلمی، نگار عابدی، رزیتا غفاری، بابک چمن آرا، ارشا اقدسی، مهرداد غفارزاده، جعفر پناهی، محسن امیر یوسفی، مجید برزگر، امیر محمدزند، بهزاد عبدی، آوا مشکاتیان، مژگان شجریان، مهدی مهدوی، علیرضا شفقی نژاد، سیامک زمردی مطلق، بابک برزویه، صادق ملکی، پوریا تابان، رضا دادویی، امیر اسمی، بهاره کیان افشار، فائزه عزیزخانی، مارال دوستی، پیمان شیخی، سحر صباغ سرشت، حسن مصطفوی، مجید کاشانی، منوچهر علیپور، روح الله حق گوی لسان، نورا هاشمی، رامین سیار دشتی، هادی کمالی مقدم، مجید گرجیان، احسان دلاویز، الهه شهبازی و تعدادی دیگر از هنرمندان و ورزشکاران از جمله مهمانان ویژه این مراسم بودند.

شب فرش فیروزه‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر