کد خبر: 293327 A

اولین کنسرت گروه موسیقی بوشهرى «لیان» به سرپرستی «محسن شریفیان» در «تورنتوِ» کانادا برگزار و با استقبال روبرو شد.

به گزارش ایلنا؛ گروه موسیقی «لیان» در این کنسرت به معرفى بخش‌هاى مختلف موسیقى بوشهر پرداخت و مطابق روال معمول، اجراهاى این مجموعه با توضیحاتی از محسن شریفیان همراه بود که مورد توجه قرار گرفت.

شاهنامه‌خوانى گروه «لیان» با طراحی صحنه و دکورهای ساخته شده با حال و هواى تخت جمشید به همراه تعداد زیادى از «بوق‌هاى شاخى» از نکته‌هاى متفاوت و جالب توجه این اجرا بود.

شریفیان در این مورد توضیح داد: ساز بوق از سمبولیک و تقدس خاصى در موسیقى بوشهر برخوردار است و معمولاٌ مساجد بوشهر این ساز را براى بیرون بردن به کسى قرض نمى‌دهند! این سازها بسیار کمیاب هستند بنابراین ما تعداد زیادى از آنها را در اینجا و برای این کنسرت ساختیم.

وی همچنین خاطرنشان کرد: قطعه «دینگو مارو» که از قطعات جدید «لیان» است با استقبال و درخواست مردم دوبار اجرا شد. مخاطبان و علاقمندان جنوبى از مناطق مختلف کانادا و آمریکا -از جمله چهره‌هاى مطرح بوشهرى همچون پروفسور محمود مشفقیان که چندى پیش به عنوان یکی از دانشمندان برتر کشورهای اسلامی انتخاب شده بود و «محمود ابراهیم زاده اولین فوتبالیست بوشهرى تیم ملى و نماینده تیم «آ-ث میلان» از آمریکا- به تماشای این کنسرت آمده بودند و حضور تعدادى از تماشاگران خارجى و شمارى از نمایندگان دولتى کانادا در این برنامه نیز قابل توجه و مایه خرسندی بود که در پایان کنسرت، اجراى این گروه را با اهداى لوح‌های یادبود مورد تقدیر قرار دادند.

گروه موسیقی «لیان» به سرپرستی محسن شریفیان درنظر دارد ورک شاپی را در یکم آگوست در مرکز فرهنگى پریا تورنتو در تورنتوی کانادا برگزار کند.

گروه موسیقی لیان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر