کد خبر: 293319 A

آلبوم «دعوت» نخستین آلبوم رسمی گروه «کاکوبند» ازسوی موسسه آوای هنر در بازار موسیقی کشور منتشر شد.

به گزارش ایلنا؛ کاکو بند در سال 2007 میلادی با دعوت جلال مشفق از نیما و پویا صرافی‌مهر برای همکاری برای تولید یک اثر در ژانر موسیقی جهانی تشکیل شد .این گروه ضمن ترکیب احساسات ملودیک شرقی‌ با تکنیک‌‌های موسیقی‌ غرب، با محوریت موضوعات انسانی‌، قطعات متعددی را برای آلبوم موسیقی‌ تولید کرد.

«سیاره من» قطعه‌ای است که در قالب نماهنگ با موضوع «انسان علیه انسان» با کارگردانی برادران بوشهری در نخستین دورهٔ جایزه ققنوس برنده جایزه بهترین نماهنگ شد.

خوانندگی و آهنگسازی این قطعات را نیما و پویا صرافی‌مهر به عهده داشته‌اند و تنظیم قطعات و میکس و مسترینگ را نیما صرافی‌مهر انجام داده است. امیر علیزاده نیز مشغول تنظیم موسیقی‌ برای اجرای زنده گروه است.

نکته جالب این موسیقی‌، زبان خوانده شده‌ای است که صرفا با بهره‌گیری از احساسات عمیق بشری و فارغ از هرگونه جغرافیای زبانی، فقط با زبان و لهجه این گروه اجرا شده است.

نیما صرافی مهر در روز انتشار این آلبوم درباره این اثر اعتقاد دارد: «کاکو بند می‌گوید خداوند احساسی‌ را به ما موهبت کرده که می‌خواهیم این احساس را با شنوندگان خود‌ سهیم شویم. کاکو بند انسان را به اصالت انسان «دعوت» می‌کند.

این گروه در روز انتشار آلبوم شان قطعه «هکو هکو» امکان دانلود آن را در سایت «موسیقی ما» فراهم کرده تا مخاطبان موسیقی پس از دانلود رایگان و شنیدن این اثر، بیشتر با فضا و حال و هوای این آلبوم آشنا شوند.

آلبوم «دعوت» از سوی پخش «هنر اول» در بازار موسیقی کشور توزیع شده است.

موسسه آوای هنر آلبوم دعوت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر