کد خبر: 289840 A

طبق نظر اداره کل هنرهای نمایشی و حمایت‌های معاون امور هنری وزارت ارشاد از 71 اثر نمایشی با مبلغ یک میلیارد و نود میلیون تومان در پنج ماه گذشته حمایت شد.

 به گزارش ایلنا؛ از ابتدای سال جاری از 34 اثر نمایشی که در تالارهای حرفه‌ای به صحنه رفته‌اند با مبلغی بالغ بر 500 میلیون تومان حمایت مالی صورت گرفته است.

همچنین انجمن هنرهای نمایشی ایران با تمامی آثار معرفی شده از سوی مدیران تالارهای تحت پوشش اداره کل هنرهای نمایشی که تا پیش از آغاز سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به صحنه خواهند رفت و در جدول اجرایی تالارهای مربوطه قرار گرفته‌اند تا پایان شهریور ماه قرارداد حمایت از تولید منعقد خواهد کرد.

 در اسفند ماه گذشته نیز 590 میلیون تومان بابت باقی مانده مطالبات 37 گروه نمایشی که آثارشان در سال 93 در تالارهای تحت پوشش اداره کل هنرهای نمایشی اجرا شده بود پرداخت شد.

 میزان حمایت از تمام آثار نمایشی معرفی شده از سوی مدیران تالارهای تحت پوشش اداره کل هنرهای نمایشی که تا پیش از آغاز جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اجرا شود، میزان حمایت حداکثر تا شهریور اعلام و نسبت به عقد قرارداد با آنها توسط انجمن هنرهای نمایشی اقدام خواهد شد.

اداره کل هنرهای نمایشی حمایت مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر