کد خبر: 287064 A

ایلنا: همزمان با نزدیک شدن به اکران فیلم سینمایی رستاخیز به کارگردانی احمد رضا درویش دومین آنونس این فیلم به همراه بخشهای از پشت صحنه فیلم منتشر شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا فیلم سینمایی «رستاخیز» به دوران پس از مرگ معاویه بازمی گردد که یزید به عنوانِ خلیفه مسلمین بر خلافت تکیه میزند و به والیِ مدینه نامه می‌نویسد که از حسین (ع) بیعت بگیرد. به کیر ابن‌ِ حُر که به عنوان پیکِ ویژه دربارِ دمشق انتخاب شده است مأمور رساندنِ نامه یزید به مدینه می‌شود. او که جوانی پُرشور و در جستجوی حقیقت است، در مدینه درمی‌یابد که حاملِ نامه ایست که در آن به قتلِ حسین (ع) فرمان داده شده است. به کیر در مکه با افکار و اندیشه‌های امام حسین (ع) آشنا می‌شود.

مردم کوفه با ارسالِ نامه‌هایی بی‌شمار، حسین (ع) را به کوفه دعوت کرده‌اند تا در قیام علیه یزید، آنها را یاری کنند.

حر اِبن یزید ریاحی به همراهِ به کیر و دو هزار سوار از سوی عبیداله مأمور می‌شوند به سمت کاروان حسین (ع) که به سمتکوفه در حرکت هستند بروند. کاروان امام حسین (ع) در شماری اندک در کربلا به محاصره هزاران نفر از سپاهیان‌ِ دستگاهِ خلافت درمی‌آیند.

در روز عاشورا، نورِ حقیقت بر چشمان‌ِ به کیر می‌تابد و …

عوامل اصلی تولید فیلم عبارتند از نویسنده و کارگردان: احمدرضا درویش، تهیه کننده: تقی علیقلی زاده، مدیر فیلمبرداری: حسین جعفریان، طراح صحنه و لباس: مجید میرفخرایی، طراح چهره پردازی: میرمحسن موسوی مدنی، مدیر تولید: علی قائم مقامی، صدابردار: یدالله نجفی، جلوه های ویژه میدانی: حمیدرضا سلیمانی، جلوه های بصری: سایمون فریم، تدوین: طریق انوار، موسیقی: استفان واربک، طراحی صدا، صداگذاری و میکس: جرمی پرایز،  دان جانسون،   امیرحسین قاسمی، ریچارد کانوی، فیلمبردار: علیرضا برازنده، برنامه ریز و دستیار کارگردان: دانش اقباشاوی، مدیر امور پس از فیلمبرداری: کامران سحرخیز، تهیه کننده جلوه های بصری: بهروز پاک نهاد، محسن هاشمی مدیر برنامه ریزی و طراحی آمیزه اطلاع رسانی و بازاریابی، نازنین دهقانی مسئول دبیرخانه ستاد کمپین اطلاع رسانی و بازاریابی، مدیر ستاد خبری: نغمه دانش آشتیانی، همکاران ستاد خبری: پریسا ساسانی و عطیه مؤذن. عکاسان: بابک برزویه و محسن سیدی.

در پایین خبر دومین آنونس فیلم و همچنین بخشهای از پشت صحنه فیلم را مشاهده کنید.

حجم ویدئو: 9.64M | زمان ویدئو: 00:02:59
فیلم سینمایی رستاخیز احمد رضا درویش آنونس فیلم سینمایی رستاخیز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر