کد خبر: 286935 A

تجربه اجرا در فضای باز پس از ۲۰ سال؛

ایلنا: پری صابری از تصمیم خود برای اجرای نمایش «شمس پرنده» با تغییراتی در فضای باز عمارت مسعودیه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، کارگردان پیشکسوت تئاتر ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: ما در ایران به دلیل شرایط جغرافیایی این امکان را داریم که شش ماه از سال در فضای باز شاهد اجرای نمایش باشیم و معتقدم باید از این امکان استفاده کنیم.

این هنرمند افزود: به‌ویژه با توجه به شرایط زیرساختی که وجود دارد و هنرمندان برای بدست آوردن سالن اجرا پرپر می‌زنند ما باید به درستی از ظرفیت‌ها بهره بگیریم.

صابری خاطرنشان کرد: شهرداری می‌تواند در شش ماه ابتدایی سال فضاهای مناسب شهری را در اختیار هنرمندان تئاتر بگذارد تا آثار نمایشی خود را روی صحنه ببرند.

او باید اینکه بازسازی نمایش «شمس پرنده» با تغییراتی همراه است گفت: برنامه‌ریزی و تمرین برای اجرا آغاز شده و ما آماده می‌شویم که پس از انجام تغییرات و تعویض نقش‌هایی که وجود دارد کار را طی یک ماه و نیم آینده به صحنه ببریم.

کارگردان نمایش «باغ‌ دلگشا» در پاسخ به این سوال که چیز عاملی مشوق اجرا در عمارت مسعودیه شد؛ بیان کرد: سازمان میراث فرهنگی امکانات وسیعی در اختیار دارد که امیدوارم بتواند به درستی از این امکانات استفاده کند. با آقای شجاع‌نوری در اجرای قبل گروه آشنا شدم و تشویق ایشان موجب شد تصمیم به اجرا در این عمارت بگیرم.

به این ترتیب پری صابری پس از بیست سال بار دیگر تجربه اجرا در فضای باز را تکرار می‌کند. این هنرمند تابستان سال ۱۳۷۴ نمایش «هفت شهر عشق» را با الهام از عطار نیشابوری در ایوان عطار کاخ سعدآباد روی صحنه برد.

عمارت مسعودیه پری صابری شمس پرنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر