کد خبر: 284418 A

علی رهبری:

"علی رهبری" مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران دلایل انتخاب لاپشانسکی به عنوان سولیست پیانو ارکستر سمفونیک تهران را توضیح داد.

به گزارش ایلنا؛ "علی رهبری" مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره دلیل انتخاب "ماریان لاپشانسکی" به عنوان سولیست پیانو ارکستر سمفونیک تهران گفت: من به دنبال رزومه، اسم و کلک های هالیوودی در انتخاب نوازنده‌های ارکستر سمفونیک تهران نبودم بلکه برای من تنها، کیفیت اهمیت دارد و "ماریان لاپشانسکی" از نطر کیفیت درجه یک است.

وی ادامه داد: ایشان دو شب گذشته رسیتالی را اجرا کردند. این رسیتال از لحاظ کیفیت 35 سال است که در همین سطح و در بالاترین درجه قرار دارد. سولیست‌هایی که با من مانده و همکاری می کنند انشگت شمار و افرادی و معروف و نامدار چون "ماریان لاپشانسکی" هستند.

وی در انتها درباره رسیتال لاپشانسکی عنوان کرد: من برای اولین بار است که رسیتال ایشان را گوش می‌دادم زیرا ایشان همیشه در کنسرت‌ها در کنار من بوده و با من اجرا می کردند. اما باید بگویم که اولین بار است که چنین صدای پیانویی، در تالار رودکی به گوش مخاطبان رسیده که آن هم به خاط تبحر لاپشانسکی در این ساز است.

علی رهبری ماریان لاپشانسکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر