کد خبر: 283729 A

ایلنا: سری جدید برنامه "عمو پورنگ" همزمان با ماه مبارک رمضان و با بازی داریوش فرضیایی،‌ بهنوش بختیاری، نادر سلیمانی، حدیث فولادوند و امیر نوری از شبکه دو سیما پخش می‌شود

به گزارش ایلنا،‌ ویژه‌برنامه گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما با نام پورنگ و قصه‌های «محله گل و بلبل» به تهیه‌کنندگی مسلم آقاجان‌زاده و کارگردانی احمد درویش علی‌پور، روزهای ماه مبارک رمضان، ساعت 19 میهمان خانه‌های مخاطبان خواهد شد.

 برنامه عمو پورنگ بر خلاف سری‌های گذشته که به صورت استودیویی با حضور کودکان و نوجوانان اجرا می‌شد،‌ این بار ساختاری نمایشی دارد و همه ماجراهای آن در یک محله خیالی متشکل از خانه‌ها، خیابان‌ها، کوچه‌ها، مغازه‌ها و شهروندانی که هر کدام دغدغه‌های متفاوتی دارند، پی‌گیری می‌شود.

در این محله خیالی، داریوش فرضیایی، بهنوش بختیاری،‌ نادر سلیمانی، حدیث فولادوند،‌ امیر نوری،‌ امیر محمد متقیان،‌ امیر سهیلی، نعیمه نظام دوست، ابراهیم شفیعی،‌ آرش میراحمدی، عرفان به رزین و حمید کاشانی به ترتیب در نقش های عمو پورنگ، خانم میوه فروش،‌ نانوای محل،‌ کتابفروش سیار،‌ گلفروش محل،‌ گلدون‌خان، بلبل‌خان، مادر عمو پورنگ،‌ پدر عمو پورنگ، شاگرد نانوا،‌ بچه مردم، و قلهک بازی می‌کنند.

سری جدید برنامه "پورنگ" به موضوعات اجتماعی مثل آداب و مراعات‌های اخلاقی، روحیه پهلوانی و کمک به همنوع، فرهنگ شهرنشینی و مطالعه و کتابخوانی توجه ویژه‌ای دارد و با تدارک روایت‌های جذاب و روانی می‌کوشد، رفتارهای اجتماعی درست را به کودکان بیاموزد.

دکور پورنگ و قصه های «محله گل و بلبل» با استفاده از مولفه‌های معماری ایرانی _ اسلامی و در مساحتی بالغ بر 1 هزار و 100 متر مربع ساخته شده است و برای نخستین بار در آن شاهد بازسازی فضای «زورخانه» در یک مجموعه تلویزیونی مخصوص کودکان خواهیم بود.

توجه به گویش‌های شیرین اقوام ایرانی، انتقاد از سبک زندگی دیجیتالی، ارائه راهکارهای اصلاح شیوه مصرف و توجه به پوشش‌های محلی با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی در ایران از دیگر مسائلی است که در این مجموعه تلویزیونی به آن‌ها پرداخته می‌شود.

پورنگ و قصه‌های «محله گل و بلبل» هر روز ساعت 19 پخش و ساعت 10 روز آینده تکرار خواهد شد
عموپورنگ شبکه2
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر