کد خبر: 281853 A

ایلنا: در پی ضبط موفقیت‌آمیز سمفونی 9 دوژاک توسط ارکستر سمفونیک تهران به رهبری "علی رهبری" و ارسال آن به موسسه ناکسوس؛ راه برای حضور آهنگسازان ایرانی در عرصه بین‌المللی باز شد.

به گزارش ایلنا؛ در پی تقاضا "علی رهبری" برای حضور قطعات آهنگسازان ایرانی در بازار بین‌المللی، وی نامه‌ای به "کلاوس هایمان" ریاست موسس ناکسوس، بزرگترین موسسه پخش موسیقی در آلمان ارسال کرد.

باتوجه به شروطی که از طرف این موسسه گذاشته شد، "علی رهبری" با همت نوازنده‌های ارکستر سمفونیک تهران به مدت 3 روز سمفونی شماره 9 دوژاک را ضبط کرده و آن را به یکی از بزرگترین مراکز پخش موسیقی جهان برای قضاوت ارسال کرد.

روز گذشته بعد از 10 ساعت از ارسال موسیقی ضبط شده؛ نامه قبولی سمفونی 9 دوژاک از طرف موسسه ناکسوس دریافت شد و باتوجه به این نامه راه حضور در بازار بین‌المللی برای آهنگسازان ایرانی هموار شد.

با توجه به شرایطی که شرکت ناکسوس مبنی بر ارکستر درجه یک، سالن آگوستیک و صدابرداری خوب برای ارکستر سمفونیک تهران گذاشته بود، این ارکستر در 3 روز ضبط، شرایط استاندارد موردنظر را فراهم کرد، که همین امر موجب تایید مسئولان موسسه ناکسوس، مبنی بر ضبط قطعات آهنگسازان ایرانی در ارکستر سمفونیک تهران شد.

در حال حاضر موسسه ناکسوس این امکان را داده تا فهرستی بین 10 تا 12 آلبوم از آهنگسازان ایرانی برای چند سال آینده به منظور تبلیغات بزرگ بین‌المللی ارسال شود.

این نکته قابل توجه است که سالانه بین 3 تا 4 آلبوم توسط این موسسه از آهنگسازان ایرانی منتشر خواهد شد.

از هفته آینده یک هیئت انتخاب بی‌طرف لیست آهنگسازان ایرانی را تهیه کرده و به‌صورت قرعه‌کشی شماره‌گذاری می‌کند تا در آینده‌ای نزدیک ضبط قطعات آغاز شود.

علی رهبری ارکستر سمفونیک تهران موسسه ناکسوس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر