کد خبر: 281752 A

آلبوم موسیقی پنجره بگشای با صدای وحید عسکریان از سوی موسسه‌ی سی لحن باربد، پس از مدت‌ها وارد فروشگاه‌های معتبر عرضه‌ی محصولات فرهنگی و شهر کتاب‌ها شد.

به گزارش ایلنا؛ در این اثر که براساس اشعاری از شاعران نوپرداز و نواندیش شکل گرفته، آثاری از هوشنگ ابتهاج، فروغ فرخزاد، حسن هنرمندی و ... گنجانده شده است.

پنجره بگشای روی نغماتی از پیمان خازنی و در قالب موسیقی ارکسترال تدوین شده که علاوه بر برخورداری و بهره‌مندی از شاخصه‌های موسیقی ملی، سعی دارد از تازگی‌های شعر امروز به نفع موسیقی‌ای نو و تازه بهره ببرد.

در این آلبوم که یکی از آخرین هنرمندی‌های زنده یاد خورشیدفر (نوازنده کنترباس) است، قطعات پنجره بگشای، آی عشق، خاموشی، ساز و آواز و ناآشنا گنجانده شده است.

نوازندگان این آلبوم عبارتند از: میثم مروستی، میلاد عالمی، پدرام فریوسفی، عماد نکویی(ویولن و آلتو)، آتنا اشتیاقی و مهرداد عالمی(ویولنسل)، علیرضا خورشیدفر(کنتر باس)، پیام سوری(پیانو)، سهراب بابکی و احسان پوریان زاده(فلوت)، رابعه زند(قانون و چنگ ارجان)، شایان یزدی زاده و حمید یوسفی(تنبک). این اثر در استودیو آوای هنر و توسط پیام سوری، ضبط و میکس و مسترینگ شده است.

وحید عسکریان متولد 1336 تهران است و موسیقی آوازی را از سال 1362 آغاز کرده و محضر بسیاری از بزرگان موسیقی ازجمله زنده‌یادان علی اصغر بهاری، احمد ابراهیمی و همچنین شهرام ناظری، نصرالله ناصح‌پور و رامبد صدیف را درک کرده است. وی هم‌اکنون مشغول تدریس موسیقی آوازی به نسل بعدی است و شاگردان بسیاری را تربیت کرده است.

پیمان خازنی آلبوم پنجره بگشای وحید عسکریان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر