کد خبر: 272392 A

در هفته‌ای که روز بزرگداشت سعدی در آن قرار داشت، آلبومی با دکلمه خسرو شکیبایی و آهنگسازی کارن همایون‌فر به میان پرفروش‌ترین آلبوم‌ها راه یافت.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ پرفروش‌ترین آلبوم‌های موسیقی‌ در سایت بیپ تونز به شرح زیر است:‌

  1. آلبوم مستور و مست به خوانندگی همایون شجریان (کلاسیک ایرانی)
  2. آلبوم یک عاشقانه آرام اثر کریستف رضاعی، پیام دهکردی، نادر ابراهیمی (کتاب گویا)
  3.  آلبوم نه فرشته‌ام نه شیطان به خوانندگی همایون شجریان (کلاسیک ایرانی)
  4. چهل حکایت از گلستان سعدی به روایت خسرو شکیبایی (دکلمه)
  5.  ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی برومند اثر ارشد طهماسبی (کلاسیک ایرانی)

مستور و مست

براساس این آمار، آلبوم مستور و مست بیش از یک ماه است که رتبه اول پرفرو‌ش‌ترین آلبوم سایت بیپ‌تونز را با نمره 4.5 از 5 دارد. آلبوم مستور و مست به خوانندگی همایون شجریان و آهنگسازی ژانو باغومیان در سبک موسیقی کلاسیک ایرانی، و در روزهای پایانی اسفند 93 توسط موسسه فرهنگی هنری پژواک نوای هنر پارسه منتشر شد.

چهل حکایت از گلستان سعدی به روایت خسرو شکیبایی

در هفته‌ای که روز بزرگداشت سعدی در آن قرار داشت، آلبومی با دکلمه خسرو شکیبایی و آهنگسازی کارن همایون‌فر به میان پرفروش‌ترین آلبوم‌ها راه یافت. این آلبوم شامل چهل حکایت از گلستان سعدی می‌شود که در آن مهدی سیف (تار)، همایون پشت‌دار (کمانچه)، بابک حبیبی (نی) و آرش بادپا (سنتور، صداهای الکترونیک و دستیار آهنگساز) به نوازندگی پرداختند. این اثر آبان‌ماه سال 91 از سوی نشر آوای خورشید منتشر شد.

ردیف میرزا عبدالله به روایت نورعلی برومند اثر ارشد طهماسبی

 این آلبوم در قالب تک‌نوازی و دونوازی از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری با نوازندگی ارشد طهماسبی در سال 84 منتشر شده است. این اثر با 61 قطعه و 5 سی‌دی راهی باز شد. این مجموعه سومین اجرای ظبت شده و منتشر شده از ردیف استاد نورعلی برومند با تار است. این آلبوم به کوشش ارشد طهماسبی با هدف آموزش برای هنرجویان موسیقی ردیف ارائه شده است. نوازنده این آلبوم بخشی از ردیف میرزا عبدالله را نزد استادانش آموزش دیده و بیشتر آن‌ها را با نظر به اجراهای استاد برومند فراگرفته و طی سال‌ها تجربه متمادی در تدریس و تعلیم آن را نواخته و آموزش دیده است.

سایت بیپ‌تونز پرفروش‌ترین آلبوم‌های هفته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر