کد خبر: 269918 A

با رونمایی پوستر در منزل هنرمند پیشکسوت؛

ایلنا: با حضور مدیر‌کل هنرهای نمایشی در خانه داود رشیدی، پیام جشن اردیبهشت تئاتر توسط این هنرمند خوانده و از پوستر این رویداد هنری رونمایی شد.

به گزارش ایلنا،  مهدی شفیعی پس از تبریک سال نو به داود رشیدی و خانوده‌اش، با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان سال تئاتر از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال 94 را وزیر محترم، سال تئاتر نامیدند و ما خواستیم در آغاز سال جدید و در آغاز سال تئاتر در خدمت شما باشیم که از پیشکسوتان و هنرمندان شاخص این عرصه هستید؛ تا این دیدار مطلَع خوبی باشد برای تئاتر کشور.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: هر سال هم‌زمان با روز جهانی تئاتر و شروع جشن اردیبهشت تئاتر در ایران، یکی از هنرمندان مطرح پیامی را به این مناسبت می‌نویسد. این پیام به 32 استان فرستاده می‌شود و همه آن را طی مراسمی می‌خوانند. خیلی خوشحالیم که پیام امسال از سوی شما برای حانواده تئاتر ایران فرستاده می‌شود.

داود رشیدی هم با ابراز خوشحالی از نامیده شدن سال 94 به نام تئاتر، ابراز امیدواری کرد که با نیت خوب و پشتکار مسوولان و هنرمندان، گام‌های رو‌به‌جلویی در زمینه تئاتر برداشته شود.

در ادامه این دیدار، پوستر جشن اردیبهشت تئاتر امسال رونمایی شد و داود رشیدی به رسم یادگار آن را امضا کرد. احترام برومند، مرضیه برومند و لیلی رشیدی نیز که در این دیدار حضور داشتند، هر کدام مطلبی کوتاه به یادگار برای جشن  اردیبهشت تئاتر امسال روی این پوستر نوشتند.

اتابک نادری، مدیر امور استان‌ها و عباس غفاری مدیر روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، شفیعی را در این دیدار همراهی کردند.

جشن اردیبهشت تئاتر ایران با همکاری اداره‌کل هنرهای نمایش با ادارات کل ارشاد استان‌ها در شهرستان‌های مختلف کشور برپا می‌شود.

این جشن روز چهارم اردیبهشت ماه با حضور هنرمندان و مسئولان از استان خراسان رضوی آغاز می‌شود.

پیام داود رشیدی به هفتمین جشن اردیبهشت تئاتر ایران

به نام خدا

زمان، بستر تجربه‌هایی است که در پستی وبلندی روزگار تبدیل به هم نوایی عشق و معرفت در دالان اندیشه‌ورزی جهان مدرن، با ریشه‌هایی مستحکم در روزگاران پیشین می‌شود و تئاتر پیوندگاهی برای تمام راستی‌هاست، پس جهانِ نمایش نه متعلق به کسانی خاص است و نه جامعه‌ای ویژه، تئاتر از آنِ انسان و آیینه‌ی تمام‌نمای اوست. تئاتر برآیند خصائل آرمانی  است. صحنه، پندارگاه اندیشه‌ورزی در جریان تجسم احساسات بشری است. و این نقطه‌ی عطف رویارویی هنرمند و اثر هنری خویش است، که بیش و پیش از آن، خویشتن خویش را درگیر خواهد کرد. بنابراین تئاتر در راستای برداشتن فاصله‌ها و نزدیک کردن دل‌هایی از نژاد، اقوام و طوایف مختلف جهان است در سایه پیام صلح و دوستی گام برمی‌دارد.

تئاتر، پیام‌آور هم آوایی نسل‌های گسیخته است، میعادگاه وصل و پیوند میان هم‌زبانان درکنار، و دورافتاده از جور عصر ارتباطات است. تئاتر خون واحدی در شاهرگ اعصار و قرون است. تئاتر پل ارتباطی انسانهایی است که به جبر جهان مدرن، در فاصله‌ی فیزیکی یک لمس ایستاده‌اند و شکافشان یک اقیانوس است.....و تئاتر انسان‌ساز است....تئاتر انسان‌ساز است...و تئاتر انسان‌ساز است.

اکنون در این روزهای خوشآیند و در هوای همدلی و هم‌زبانی، و در جمع جوانان خلاق و پیشکسوتان تجربه‌مند، آرزویم برای تئاتر بالندگی و رشد و توسعه آن است و برای اهالی آن یکدلی، یکرنگی و همگرایی؛ باشد که همگی فرزندانی اهل باشیم؛ و برای تئاتر، اقتصادی رو به رشد، شاًنی مستقل و عظمتی جاودانه بیافرینیم.

جشن اردیبهشت تئاتر ایران داود رشیدی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر