کد خبر: 260677 A

ایلنا: فیلم جزیره رنگین، جدید‌ترین ساخته خسروسینایی در لهستان به نمایش درآمد.

به گزارش ایلنا، سال‌ها از برگزاری روابط دیپلماتیک بین ایران و لهستان می‌گذرد. کشوری که سهم مهمی در فیلم‌های خسرو سینایی برعهده داشته است. سینایی در سال ۱۳۸۷ موفق به دریافت نشان ویژه کشور لهستان ازسوی رییس‌جمهور این کشور برای ساخت فیلم «مرثیه گمشده» شد.

وی تا به حال در فعالیت‌های فرهنگی بسیاری با کشور لهستان همکاری کرده است. شاید بتوان گفت این هنرمند در لهستان هم مانند ایران پرکار و پرطرفدار است و از این روست که وقتی سمینار بین المللی «تاریخ و تحولات سینمای لهستان» به همت فیلمسازان مستقل این کشور برگزار می‌شود، بخشی از سمینار به فیلم‌شناسی و انتقال تجربیات این فیلمساز ایرانی اختصاص داده می‌شود.

سینایی پس از نمایش فیلم «جزیره رنگین» در کاخ قدیمی زامِک در شهر پوزنان لهستان گفت: برایم خیلی جالب بود که بیشتر تماشاگران که عموما فیلم‌سازان جوان بودند از من می‌پرسیدند که چگونه می‌توان به جزیره هرمز رفت؟

کارگردان این فیلم معتقد است «جزیره رنگین» سبکی از مستند داستانی است که درحال رواج در بسیاری از کشورهاست. وی توجه فیلمسازان جوان به مستند داستانی را نویددهنده ساخت فیلم‌های قابل تامل در این حوزه می‌داند.

این نمایش اولین سفر «جزیره رنگین» به خارج از مرزهای ایران پس از نمایش در سی و سومین جشنواره فیلم فجربود. سینایی از قصد خود برای ارائه این فیلم در جشنواره‌های خارجی خبر داد که البته هنوز قطعی نشده‌اند.

خسرو سینایی فیلم جزیره رنگین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر